<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > כיצד הענן מניע את "עליית המכונות"

כיצד הענן מניע את "עליית המכונות"

 מחקר חדש של אורקל מצא ש-62% מהעסקים מטמיעים טכנולוגיית רובוטיקה או מתכוונים לעשות זאת

 הטכנולוגיות שמגדירות את ה'מהפכה התעשייתית הרביעית', המכונה לרוב 'Industry 4.0', מתאפשרות על ידי תשתיות ענן. דוח של אורקל תחת הכותרת: סוללים את הדרך ל-industry 4.0 מצא שעסקים רואים בענן 'לוח חלק' (blank canvas), שעליו ניתן לבנות את אסטרטגיות החדשנות שלהם, החל מרובוטיקה ועד לאינטליגנציה מלאכותית.

 המחקר בדק כיצד חברות ב-EMEA (אירופה, מזרח תיכון ואפריקה) מנהלות את המעבר שלהן ל'תעשיה 4.0' באמצעות סקר בקרב 1200 מקבלי החלטות בתחום הטכנולוגיה בחברות בינוניות וגדולות. הוא שופך אור על הטכנולוגיות בהן משקיעים

פסקל ג'ירו

פסקל ג'ירו

ארגונים כדי להמשיך ולהצליח בעידן המידע (Data).

כך נמצא, שרוב העסקים כבר מיישמים, או מתכננים ליישם, אסטרטגיות חדשנות חדשות:

  • 62% מיישמים או מתכוונים להטמיע טכנולוגיית רובוטיקה
  • 60% כבר משתמשים או מתכוונים לעבוד עם אינטליגנציה מלאכותית

רוב החברות גם מזהות את הצורך בתשתית ענן על מנת ליישם את הטכנולוגיות האלו: 60% מאמינים שפלטפורמת ענן ארגונית מאפשרת לארגונים להפיק תועלת מחדשנות כמו רובוטיקה ואינטליגציה מלאכותית. נתון מענייין נוסף  הוא שרוב גדול של הארגונים נמצאים בעיצומן של התוכניות להקמת מודל ענן אחוד ומשולב לרוחב הארגון.

רק ל-8% יש כיום מודל ענן משולב שעובד עם יישומים ישנים ועם פלטפורמות חדשות, בעוד ש-36% אומרים שהם מיישמים מודל כזה השנה ועוד 40% מצפים לעשות זאת בשנת 2017. ל-5% בלבד אין כל תכניות מוכנות לעשות את המעבר לענן.

מעניין לציין שכמעט מחצית (42%) מהעסקים לא מרגישים שה-IT הנוכחי שלהם יכול לתמוך ביוזמות של תעשייה 4.0.

לדברי פסקל ג'ירו, דירקטור בכיר, IaaS (תשתית כשירות) ופלטפורמת ענן באורקל, אזור EMEA: "למרות אקלים כלכלי בלתי ודאי, עסקים מבינים שבקצב המהיר של השוק היום, יתרון של מובילות טכנולוגית הוא בעל ערך יותר מאי פעם. כמה מהחברות המצליחות ביותר בעולם, כולל Uber ו-Airbnb הוקמו בשיא המשבר הפיננסי. זה רק מראה שההזדמנויות אף פעם לא נעלמות.

עם ראשיתו של עידן 'תעשייה 4.0'  ניתן לראות חברות שהן – או בנתיב המהיר לחדשנות, או בנתיב האיטי לשם. עלייתן של תשתיות הענן המשולב מאפשרת לחברות להקדים את התחרות בדרך זולה יותר וקלה יותר."

טים ג'נינגס, מנהל מחקר ראשי בחברת האנליסטים Ovum (אנגליה), אומר: "ככל שעסקים ממשיכים בתהליך של דיגיטליזציה, הם זקוקים לתשתית דיגיטל גמישה וסקאלבילית כדי לתמוך בשינוי. פלטפורמת ענן משולבת שמספקת הן את שירותי התשתית (IaaS) והן שירותי הפלטפורמה (PaaS) מאפשרת לחברות לפתח במהירות פתרונות עסקיים חדשים, ולנצל לשם כך טכנולוגיות דיגיטל חדשות כמו אינטליגציה מלאכותית, ביג דאטה, והאינטרנט של הדברים (IoT)."

מקורות נוספים:

Cloud, Opening up the Road to Industry 4.0

Oracle Your Cloud, Your Way

Oracle Compute Services

Oracle Cloud Platform

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.