<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > ה׳בית של היזמות הישראליות׳ נחנך בלייטהאוס שברעננה עם קורס שיסייע למשתתפות לגייס כסף ולפרוץ לשוק

ה׳בית של היזמות הישראליות׳ נחנך בלייטהאוס שברעננה עם קורס שיסייע למשתתפות לגייס כסף ולפרוץ לשוק

lighthouse-final-women2המחזור הראשון של קורס חדש שמיועד לקידום נשים יזמות, הושק בחגיגה רבת משתתפות במתחם היזמות Lighthouse שברעננה. 35 נשים (וגם 3 תינוקות צעירים שהגיעו עם אימהותיהן) יצוידו בשבועות הקרובים ב׳ארגז כלים׳, שיכלול ממושגי יסוד בסיסיים וטיפים להקמת מיזם, דרך היבטים משפטיים וחשבונאיים ועד ׳כיצד מגייסים כסף׳. הכלים החדשים יאפשרו להן לפרוץ בקלות רבה יותר לשוק עם המיזמים שלהן.

את המפגש חנך המארח, עמוס טלמור, יו״ר Lighthouse, יזם ומשקיע, שהדגיש כי חלק מראיית העולם שלו היא קידום נשים יזמות והעלאת מספרן בתעשיית ההייטק, וכי הכוונה היא להפוך את המתחם לנקודת מפגש בה נשים מכל תחומי הטכנולוגיה יוכלו לחלוק תובנות וחוויות, ללמוד מנשים מצליחות שכבר עשו את זה ולהיפגש עם משקיעים פוטנציאליים. זאב בילסקי, ראש עיריית רעננה, הגיע למפגש עם הצוות הבכיר של העיריה – כולו על טהרת הנשים (להוציא את רואי דינוביץ ראש מנהלת עסקים רעננה), שכלל את מיכל הירש נגרי מנכלית עיריית רעננה, סימה פרי סגנית ראש העיר, רונית וינטראוב סגנית ראש העיר, ואיילת דליות.

lighthouse-final-women1

מימין, רונית וינטראוב, מרטה טלמור, מעצבת מתחם Lighthouse, עמוס טלמור, אורנה קליינמן, זאב בילסקי, וסימה פרי.

עידו מנור, יזם סידרתי מקים ושותף לחזון ומנכ"ל Lighthouse ורווית שושן, סמנכ"לית פיתוח עיסקי ב-Lighthouse (ורכש טרי ממייקרוסופט) ציינו כי יזמות היא עולם שפתוח לאנשים מוכשרים בלי קשר לגיל, מין ורקע משפחתי. ״המטרה שלנו היא לסייע לגדל בישראל את הדור הבא של היזמות (וגם יזמים) עם הבנה של התהליך היזמי.  כיום אחוז הנשים בתחום מגיע למספרים חד ספרתיים וחייבים לשנות את המאזן הזה – ומהר״.

הילה אוביל-ברנר, יזמת סדרתית ומייסדת ארגון Yazamiyot, הסבירה לנוכחות כי מטרת הקורס  היא לתת דגש על הצרכים הייחודים של נשים ולעשות זאת בסביבת נטוורקינג נשית וכיפית. ״אין ספק שבוגרות הקורס יקבלו כלים טובים ורשת קשרים שתאפשר להן לעשות את הצעדים הראשונים בצורה טובה הרבה יותר", אמרה אוביל-ברנר.

דוברות נוספות במפגש הפותח היו אורנה קליינמן, מנכ״לית SAP ישראל שמרכז הפיתוח של החברה ממוקם ברעננה, שחלקה תובנות וטיפים להצלחה, אילנה שושן, מלכת היופי לשעבר, מפיקת סרטים מצליחה ומנהלת שדולת הנשים ואת הרצאת ה׳השראה׳ העבירה רוני רוס, מייסדת ונשיאת חברת פנורמה, ומי שהייתה אחראית על ׳האקזיט הנשי הראשון בישראל׳.

 

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות