<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > GeekCon 2016 – האירוע השנתי של המייקרים:

GeekCon 2016 – האירוע השנתי של המייקרים:

ספייסאינביידרס (אבל עם רחפנים), רובוטראמפ שמחלק כסף וגם מעליב, קסילופון חבובות, ומגנטים שמשדרים מוסיקה היישר למוח

 המגה-מפגש השנתי של המייקרים הישראלים – GeekCon 2016 – הסתיים בשבת בשדות ים שבקיסריה, עם עשרות פרוייקטים שבנו המשתתפים – גיקים טכנולוגיים, יזמים, יוצרים, מדענים ומעצבים מהמובילים בארץ – במהלך אולטרה-מרתון בן 52 שעות. המשימה: לבנות פרוייקטים מאתגרים טכנולוגית – בזמן קצר והתוצאות השנה היו מרשימות במיוחד.

 אחד הפרויקטים שגרם להתגודדות בלתי פוסקת, היה שחזור של אחד ממשחקי המחשב היותר נוסטלגיים – Space Invaders. לא פחות מ-13 מומחים בתחומים שונים חברו להקמת תותח על הנע על מסילה ומיירט רחפנים. פרוייקט אחר שחזר הסטוריה מרגשת לא פחות: את קסילופון החבובות המיתולוגי: כלי נגינה שמורכב מראשי בובות גדולים, כאשר מכה על הראש מניבה פתיחת פה והשמעת שיר אחר.

וגם אקטואליה: צוות אחר בנה את הרובוטראמפ, רובוט בדמותו של המתמודד האמריקני לנשיאות ארה״ב. חיישנים מיוחדים מזהים את צבע עורו של העומד מול הרובוט וכשהוא מזהה צבע עור שאינו לרוחו הרובוט מתחיל ב׳העלבות׳ בשפת המקור – כולל תנועות הידיים המפורסמות. במקביל, חלק אחר של הרובוט מפזר דולרים לכל העוברים ושבים.

משחק WHACK THE VILLAINS היווה אטרקציה נוספת בתצוגה בעיקר בגלל רמת מורכבותו: ״המשחק מבוסס על עקרון המשחק Whack a Mole רק שהפעם לא מרביצים סתם לכל מה שיוצא אלא רק למי שיוצא וגם הצבע שלו מתאים לצבע המופיע במסך שממול השחקן״, מספר כפיר מצא, אחד היזמים והבונים. ״אם פגעת באחד לא נכון המכונה תחזיר לך באמצעות שוק חשמלי לשריר הזרוע (באמצעות מכשיר EMS שקיבל 'טיפול') ובכך תסיט את ידך ותגדיל את הקושי. הפרויקט מבוסס על עקרון IOT כאשר ישנם 3 מיקרו בקרים (רסברי-פאי,ארדואינו, אינטל אדיסון) המדברים ביניהם ברשת פנימית בזמן אמת. מסקנות? היה מעולה… עבד נחמד אבל, יש עוד שיפורים ותיקונים לבצע במיוחד אחרי קבוצת geekcon2016-tal-duek-photo102geekcon2016-tal-duek-photo18geekcon2016-tal-duek-photo14הבדיקה הקשה ביותר: הילדים שבאו לבקר״.

ה-Catalizatator הוא מכשיר הפחדה לחתולים מציקים. כשהוא מזהה חתול מתקרב באמצעות זיהוי קולות של חתול, הוא משמיע קולות רועשים. ה-Friz-bee-lazy הוא פריזבי המתביית על חובשי חולצות כתומות (הצבע של הגיקון), הכולל, בין השאר, חיישנים לעיבוד תמונה בזמן אמת. ה-Yes We Can-phone עורר השתאות כאשר הדגים כיצד מנהלים שיחת טלפון בלי להשתמש באוזניים, אלא בשידור גלי הקול הישר למוח המדברים וניצול העצמות האנושיות כממברנות. המרכיבים: חלקי מגנטים שפורקו ממחשבים ישנים.

פלטפורמת GeekCon, המייצגת ומשקפת את תנועת המייקרים הישראלים, המארגנת חמישה אירועים בשנה, מאתגרת את המשתתפים להתמודדות עם שלל סוגיות טכנולוגיות ובניית יצירות חדשניות עובדות ולא בהכרח שימושיות. פרוייקט טיפוסי יכול להיות כל דבר המדגים חדשנות ויצירתיות עם רכיבים טכנולוגיים. עד היום, במהלך שנות פעילותה, תרמה הפלטפורמה ליצירתן של מספר חברות סטארט-אפ ישראליות, ולפעילות עסקית של מעל 160 מיליון דולר. הפלטפורמה, המונחה על ידי המתווה "האקינג לסגנון החיים הדיגיטלי", החלה את פעילותה לפני 12 שנים. GeekCon היא פעילות ללא מטרות רווח, על בסיס עבודה התנדבותית, המוקדשת לקידום יצירתיות וחדשנות "מחוץ לקופסה" בדגש של עשייה. ההתכנסות השנתית, אחת מחמישה אירועים המתרחשים במהלך השנה, מכונה לעתים קרובות "קייטנה לגיקים", מושכת מסה קריטית של יזמים, גיקים וטכנולוגים מהמובילים בארץ.

נותנות החסות של Geekcon 2016 כללו מספר חברות עולמיות מובילות, בהן סמסונג, גוגל, AT&T Foundry, פייסבוק, Campus TLV ו-Wix EngineeringX. נותנות החסות שולחות משתתפים/ות אשר יטלו חלק ב-GeekCon וכן ציוד לפרוייקטים שונים.

 

תמונות נלוות קרדיט צלם: טל דואק. יש אישור שימוש לצרכי עיתונות

 

סרטונים קצרים להמחשה:

 

 

 

 

 

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.