<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > אורקל מביסה את שירותי הענן של אמזון בהשוואת ראש-בראש של מסד נתונים בענן

אורקל מביסה את שירותי הענן של אמזון בהשוואת ראש-בראש של מסד נתונים בענן

 

לארי אדלסון

לארי אליסון

פתרון חדש של Database-as-a-Service מבית אורקל מקדים ב-20 שנה את AWS

כנס Oracle Open World, סן פרנסיסקו, 20 בספטמבר 2016 – לארי אליסון, יו"ר אורקל ו-CTO בחברה,  הראה היום כי מסדי הנתונים של אמזון נמצאים 20 שנה מאחורי הגרסה האחרונה של אורקל דאטה בייס בענן. בהרצאתו בוועידת Oracle OpenWorld 2016, כנס העסקים והטכנולוגיה החשוב ביתר בתעשיה בעולם בסן פרנסיסקו, הציג אליסון ניתוח מפורט המראה כיצד שירות DBaaS (Database-as-a-Service) של אורקל מהיר עד פי 105 עבור עומסי עבודה של אנליטיקס, פי 35 עבור OLTP ופי 1000 ויותר עבור עומסי עבודה מעורבים, בהשוואה לשירות המקביל של אמזון. אליסון גם הראה כי פתרון Oracle Cloud הוא אופטימלי להפעלת Oracle Database, בעוד ששירותי הענן של אמזון – Amazon Web Services (AWS) אינם. מסד נתונים של אורקל הפועל על Oracle Cloud  יהיה מהיר עד פי 24 ממסד נתונים של אורקל הפועל על AWS של אמזון.

"הטכנולוגיות החדשות של אורקל יניעו את התשתיות ומסדי הנתונים בענן של העתיד", אומר אליסון. "אמזון נמצאים עשרות שנים מאחור בכל תחום חשוב בעולם הדאטה בייס, והמערכות שלהם סגורות יותר ממחשבי מיינפריים".

competitorsאליסון הכריז גם על הזמינות של: Oracle Database 12c Release 2 בענן של אורקל, עם השקת השירות החדש: Oracle Exadata Express Cloud Service. שירות זה מספק את המהדורה הארגונית המלאה של Oracle Database, הפועלת על תשתית Exadata ממוטבת למסד נתונים. בעלות של החל מ-175$ לחודש בלבד, אליסון הראה כיצד העלות לשירות ענן זה נמוכה יותר מפתרונות דומים של אמזון.

ההחלטה להשיק את Oracle Database 12c Release 2 בענן תחילה, היא הוכחה נוספת לכך שהענן של Oracle Cloud הוא המיטבי, השלם והאינטגרטיבי ביותר עבור מסדי הנתונים של אורקל. הגרסה האחרונה מספקת לארגונים מכל הגדלים גישה לטכנולוגית מסד הנתונים האמינה, המדרגית והמהירה בעולם, בסביבת ענן פתוחה ועלות-תועלת מוצלחת. בנוסף, מסד הנתונים מספר 1 בעולם כולל שורה של חידושים המוסיפים טכנולוגיה משוכללת, במקביל לשימור השקעת הלקוח ותמיכה במעבר לענן.

במהלך הרצאתו, הציג אליסון ניתוח מפורט המראה כיצד הפתרון  Oracle DBaaS החדש מספק ביצועים חסרי תקדים לניתוחי אנליטיקס, עיבוד תנועות מקוון (OLTP) ועומסי עבודה מעורבים במסד הנתונים. כחלק מהשוואה ישירה בין Oracle DBaaS למסדי הנתונים של אמזון, הוצגו הממצאים הבאים:

 • Oracle Cloud Database מהיר בצורה דרמטית מאשר Amazon Cloud Databases:
  • Oracle Cloud מהיר עד פי 105 בביצועי אנליטיקס מאשר Amazon Redshift
  • Oracle Cloud מהיר עד פי 35 בביצוע OLTP מאשר Amazon Aurora
 • אמזון נמצאת 20 שנים מאחורי אורקל בטכנולוגיית מסד נתונים
  • Amazon Aurora חסר תכונות OLTP קריטיות שאורקל השיקה לפני 20 שנה, לרבות אשכולות קריאה-כתיבה מדרגיים, SQL מקבילי, והיכולת לשכפל מסדי נתונים מוצפנים
  • Amazon Redshift חסר תכונות אנליטיקס קריטיות שאורקל השיקה לפני 20 שנה, לרבות חלוקת טבלאות (table partitioning), תצוגות מומחשות, תמיכה בסוגי נתונים עשירים ומיטוב שאילתות משוכללות
 • מסדי הנתונים של אמזון אינם תומכים בעומסי עבודה מעורבים
  • אורקל מפעילה עומסי עבודה לביצוע אנליטיקס המהירים פי 1000 ויותר בהשוואה ל-Amazon Aurora
  • אורקל מפעילה עומסי עבודה לביצוע OLTP המהירים פי 1000 ויותר בהשוואה ל-Amazon Redshift
 • מסדי הנתונים של אמזון סגורים יותר מבסיסי הנתונים של המחשבים המרכזיים של IBM (IBM Mainframe), ואינם תואמים ליישומי מסד נתונים ארגוני באתרי הלקוחות.
  • Amazon Aurora, Amazon Redshift ו-Amazon DynamoDBפועלים על מערכת AWS בלבד
  • עם AWS, ארגונים אינם יכולים להשתמש בהרצת פיתוח/בדיקות באתר הלקוח, אינם יכולים להשתמש בהגנה מפני אסונות באתר הלקוח, אין תאימות בין הניהול לפתרונות באתר הלקוח
  • מסדי הנתונים של אמזון אינם תואמים ליישומי מסדי נתונים ארגוניים קיימים, כגון Oracle, DB2, SQL Server ו-Teradata, דבר שמאלץ ארגונים להשליך השקעה של עשרות שנים באתר הלקוח

אליסון הוסיף והראה כיצד שירותי AWS אינם אופטימליים למסד הנתונים של אורקל:

 • Oracle Database מהיר עד פי 24 בביצועי אנליטיקס כשהוא על פלטפורמת Oracle Cloudולא על שירותיAWSשל אמזון
 • Oracle Database מהיר עד פי 8 בביצועי OLTPכשהוא על פלטפורמת Oracle Cloud ולא על שירותיAWS של אמזון
 • לשירותיAWS ביצועי אחסון מוגבלים: Amazon Elastic Block Storage מוגבל ל-48,000 IOP/node– מהירות שאיטית פי 8 בהשוואה ל-Oracle Cloud; Amazon Elastic Block Storage מוגבל ל-800 MB/sec/node– מהירות שאיטית פי 19 בהשוואה ל-Oracle Cloud
 • שירותי AWS אינם יכולים להתאים עצמם לפתרונות אורקל בכל הצמתים: AWS אינם מספקים תמיכה לפתרון Oracle Real Application Cluster.

חברת אורקל היא הספק היחיד המציע ניידות אמתית לעומסי עבודה בכל הסביבות, הן באתר הלקוח והן בענן. בזכות זאת, לקוחות יכולים להמשיך למנף את השקעתם הקיימת, לשמור על עלויות נמוכות ולהפיק תועלת מהירה מיעילות הענן. עם חדשנות מתמשכת ומוכחת וביצועים מובילים בתעשייה בכל הפלטפורמה, מהתשתית ועד מסד הנתונים, לרבות תמיכה בעומסי עבודה מעורבים –  פתרון Oracle Data Management Cloud הוא המוביל כיום ויישאר כך גם בעתיד.

אודות אורקל

חברת Oracle מציעה מערך מקיף ומשולב במלואו של שירותי ענן לפלטפורמה ויישומים. למידע נוסף על אורקל (בורסת ניו יורק: ORCL), בקרו באתר www.oracle.com.

אודות כנס Oracle OpenWorld

Oracle OpenWorld, כנס הטכנולוגיה והעסקים החשוב בתעשייה מזה 20 שנה, מארח עשרות אלפי משתתפים הפוקדים את המקום לצד מיליוני מבקרים מקוונים. הכנס שם לו למטרה לסייע לעסקים למנף את הענן לצורכי חדשנות וצמיחה, ומספק מבט מעמיק על מגמות בתעשייה ופריצות דרך טכנולוגיות. Oracle OpenWorld מיועד למשתתפים שמבקשים להתחבר, ללמוד, לחקור ולקבל השראה, ומציע מעל 2,200 מושבים לימודיים בהנחיית מעל 2,000 לקוחות ושותפים, החולקים את המומחיות שלהם ממקור ראשון. עם מאות הדגמות ומעבדות בשטח, בנוסף לתערוכות מטעם 400 שותפים ולקוחות מכל העולם, Oracle OpenWorld הפך למוקד המוביל להצגת טכנולוגיות ענן, החל מיישומי ענן ועד פלטפורמות ענן ותשתיות. ועידת Oracle OpenWorld 2016 מתקיימת בין ה-18 ל-22 בספטמבר במרכז מוסקון בסן פרנסיסקו. למידע נוסף, להרשמה, או לצפייה בהרצאות המרכזיות, במושבים ועוד, בקרו באתר www.oracle.com/openworld.הצטרפו לדיון על הוועידה ב-Twitter.

 

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות