<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > ליפ-בו טאן, נשיא ומנכ"ל קיידנס העולמית בכנס CDNLive 2016 ישראל: "40 אחוז מהכנסות החברה מגיעים מחברות System"

ליפ-בו טאן, נשיא ומנכ"ל קיידנס העולמית בכנס CDNLive 2016 ישראל: "40 אחוז מהכנסות החברה מגיעים מחברות System"

ליפ בו טאן

ליפ בו טאן

כך הסביר טאן, בין היתר, את האסטרטגיה של החברה לפרוץ מעבר לשוק ה-EDA, ולספק פתרונות כוללים לחברות הסיסטם

בכנס המשתמשים השנתי של קיידנס, CDNLive 2016, שהתקיים ביום ב', בתל אביב, אמר ליפ-בו טאן, נשיא ומנכ"ל קיידנס העולמית, כי ההחלטה האסטרטגית של החברה לפרוץ אל מעבר לשוק ה-EDA כספקית כלים ליצרני שבבים וחברות סמיקונדקטורס, נובעת, בין היתר, מהעובדה כי כ-40% מהכנסות החברה מגיעים משוק הסיסטם. "זה היה צעד טבעי מבחינתנו להתרחב מחברת EDA לSystem Design Enabler- – עם פתרונות הכוללים כלי תכנון, פקג'ינג, בורד, אימות חומרה ותוכנה, כאשר כל זה עטוף ב- IP. התפתחות זו איפשרה, לדבריו, לפתח חבילות שירותים ממוקדות בשווקים חדשים כגון תחבורה, צבא ותעופה".

הכנס הטכנולוגי השנתי ה-51 של קיידנס ישראל, הנחשב לאחד הכנסים המקצועיים הגדולים ביותר בישראל למשתמשים ולמפתחים בתעשיית השבבים והאלקטרוניקה הישראלית, אירח יותר מ-900 משתתפים מ-190 חברות, מהארץ ומהעולם. אורח הכבוד בכנס, דדי פרלמוטר, שותף-מייסד בקרן Eucalyptus Growth Capital ולשעבר סגן נשיא אינטל, חיזק את דברי טאן כשאמר כי כיום הצורך באופטימיזציה של התוכנה הנו חסר תקדים.

טאן ציין כי כי נדרשת חדשנות בתעשיית הסמיקונדקטורס, שכיום אינה מספיק 'משבשת' (disruptive), ולכן תעשיית ההון-סיכון איבדה בשנים האחרונות עניין בשוק זה. לדבריו, בשנה שעברה רק 0.4 אחוז מההשקעות בארה"ב התמקדו בתעשיית המוליכים-למחצה וזה נתון מדאיג.

דדי פרלמוטר

דדי פרלמוטר

בהתייחסו לפעילות החדשנות של החברה בשוק הגלובלי והמקומי טאן הדגיש את ההשקעה הרבה של קיידנס בחדשנות, עם פריסה של  26 מרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם, כולל שני המרכזים בישראל, בפתח תקווה ובחיפה, המעסיקים כ-300 עובדים. החברה, לדבריו, השקיעה 638 מיליון דולר במחקר ופיתוח בשנת 2015 בלבד, כאשר כ-35% מהכנסות החברה מושקעים במאמצי פיתוח והשקעה בחדשנות.

בשלוש השנים האחרונות השיקה קיידנס יותר מ-20 טכנולוגיות ומוצרים פורצי-דרך, בהם: Palladium Z1, Innovus, Genus, Modus, Spectre, Tensilica,P6 Vision DSP , JasperGold, Virtuoso ADE, Allegro ועוד. חלק מטכנולוגיות אלו נוספו לחברה בעקבות רכישות, בהן הרכישה האחרונה בישראל, של חברת הסטארטאפ Rocketick, שהצטרפה לרכישות של Jasper ו-Transwitch בשנתיים האחרונות. טאן ציין כי Rocketick פיתחה מנוע סימולציה מתקדם אשר מצוי בתהליך שילוב בליבת פלטפורמת Incisive של החברה, אשר מרבית הפיתוח שלה נעשה כיום בישראל.

Cadence Design Systems (קיידנס)

קיידנס מאפשרת חדשנות לתחום התכנון האלקטרוני, וממלאת תפקיד מרכזי ביצירת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר של מעגלים משולבים ומוצרי אלקטרוניקה. לקוחות קיידנס משתמשים בתוכנה, חומרה, IP ושירותים נוספים אשר פותחו בחברה, במטרה לתכנן ולבצע וריפיקציה של שבבים מתקדמים, מוצרי אלקטרוניקה צרכנית, ציוד תקשורת ורשת ומערכות מחשוב. מטה החברה שוכן בסן-חוזה, קליפורניה, ומשרדי מכירות, מחקר ופיתוח פזורים ברחבי העולם במטרה לשרת את תעשיית האלקטרוניקה הבינלאומית.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות