<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > הצלחה מסחררת להייטק הישראלי בסין – מעל 2800 משתתפים בכנס GoforIsrael בסין, בהם 1500 משקיעים סינים איכותיים

הצלחה מסחררת להייטק הישראלי בסין – מעל 2800 משתתפים בכנס GoforIsrael בסין, בהם 1500 משקיעים סינים איכותיים

תור ארוך של משקיעים סינים השתרך בכניסה למלון הייאט שנגחאי כדי לפגוש את יזמי הסטארטאפ הישראלים בכנס GoforIsrael שיזמו קרן קטליסט וקוקירמן בית השקעות. היזמים עצמם הופתעו מהעניין העצום.

התלהבות המשקיעים הסינים מחברות טכנולוגיה ישראליות עודנה בשיאה. מול יותר מ – 2800 משתתפים, בשני כנסים – בשנגחאי ו-Wuhan נערך כנס GoforIsrael, כנס ההשקעות הישראלי של קרן קטליסט ובית השקעות קוקירמן, שיצא לראשונה מזה 15 שנה מגבולות ישראל ובמקום להביא את המשקיעים הסינים לתל-אביב, הביא קבוצה של עשרות סטאטראפים וחברות הייטק ישראליות לסין.

אדי-קוקירמן-ורוני-צאן

אדי-קוקירמן-ורוני-צאן

גולת הכותרת של הכנס הייתה הפגישות בין יזמים וחברות ישראלים למאות משקיעים סינים בהם מנהלים בכירים מעליבאבא, טנסנט, באידו, לנובו, וקרנות רבות, שהתחרו ביניהם על פגישות ועל זמנם של מנהלי החברות מישראל. בכנס בשנגחאי היו 1700 משתתפים, מתוכם 1000 משקיעים סינים, שקיימו עם חברות ישראליות כ – 750 פגישות אחד-על-אחד, כפול ממספר הפגישות שתוכנן. בכנס ב- Wuhan היו כ- 1180 משתתפים מתוכם מעל 500 משקיעים סינים ומעל ל- 300 פגישות 1:1. חברות ישראליות שהופיעו בפני הסינים היו חברות הייטק ותיקות ולצידן סטארטאפים צעירים, כולם זכו למידה עצומה של התעניינות. בין השמות :Zerto, Xjet, Wework, Tufin, ReWalk, Kaminario, Mobileye.

יואל גת, מנכ"ל SatixFY, המפתחת שבבים ליישומי תקשורת לוויינים:

"השתתפתי במספר רב של כנסים בחיי, אך זה היה המרשים מכולם, ולא רק בגלל מספר המשקיעים, אלא בעיקר איכותם. פגשנו לפחות 10 קרנות סיניות, חלקן גדולות מאוד, ולאורך כל האירוע עמד תור ארוך של משקיעים סינים שמחכים לדבר איתנו, חלקם משקיעים או לקוחות פוטנציאליים אתם אני מנסה ליצור קשר כבר שנים. "

ד"ר דורון מאירסדורף, מנכ"ל ומייסד משותף StoreDot:

"הופתעתי מכמויות המשקיעים והאיכות שלהם בכנס. מרשים מאוד שאפשר להביא כל-כך הרבה משקיעים, נציגי ממשלה, וחברות ייעוץ ושיווק המעוניינות בשוק הישראלי – לא מעט בזכות הנטווריקנג של China Everbrtight, שותפתה של קטליסט בקרן Catalyst CEL. היו לנו פגישות מצוינות עם יצרני טלפונים ניידים ויצרניות רכב, תחום הסוללות מאוד מעניין את הסינים – גם בייצור וגם בשיווק".

יאיר שמיר

יאיר שמיר

יאיר שמיר, שותף מנהל בקרןCatalyst CEL :

"הכנס עלה על הציפיות שלנו. בכנס בשנגחאי בלבד היו 1700 משתתפים. יש עדיין פערים בתרבות ה עסקית בין סינים לישראלים שצריך לגשר עליהם. בעיקר, צריך להיזהר בכבודם של הסינים, שעבורם to lose face  זה דבר מרכזי ויש להיזהר לא להגיע אתם לפינות. נוצרו מאות פגישות פנים אל פנים בין חברות ישראליות למשקיעים פוטנציאליים, ואנו נשמח לראות שהקשר ממשיך ומניב תוצאות. היו חברות שקיימו 6 עד 8 פגישות ביום אחד, זה דבר שמקצר תהליכים בצורה משמעותית עבור חברה ישראלית, במקום לנסות ולייצר לעצמה פגישות כאלה לבד".

את הכנס אירח גם אדי קוקירמן, יו"ר קוקירמן בית השקעות, ושותף מנהל בקרן קטליסט שאירח את הכנס, פתח את הכנס בסינית רהוטה בגרסה מושאלת למשפט המוכר של הפילוסוף הסיני הנודע לאו דזה: "כל מסע בן אלף פרסה מתחיל בחדשנות" (המקור אומר: "מסע בן אלף פרסה מתחיל תמיד בצעד ראשון").

בין המשתתפים: מתן וילנאי שגריר ישראל בסין, יאיר שמיר לשעבר שר החקלאות ושותף מנהל בקרןCatalyst CEL , עמיקם לוי הקונסול הכללי של ישראל בשנגחאי, עינת לב, הנספחת הכלכלית בשנחאי, יגאל לנדאו מנכ"ל רציו, יואל גת מנכ"ל SatixFy (מפתחת השבבים ליישומי תקשורת לוויינים), חגי רביד מנכ"ל קוקירמן בית השקעות, איל ההון האסייתי רוני צ'אן יו"ר Hang Lung Properties ועוד בכירים בעולם ההשקעות והיזמות הסיני.

פרס GoforIsrael  למצוינות בהשקעות הוענק לחברת FOSUN. את הפרס קיבל בשם החברה Joe Yizhou He, מנהל הפעילות בישראל של Fosun Capital  ומנכ"ל ויו"רFosun Yi Cosmetic .

פרס מפעל החיים של GoforIsrael  הוענק ללי-קא-שינג, (האיש העשיר באסיה) שהשקיע ותרם גם בישראל ובהייטק ישראלי. בין היתר, מייסד שותף של Horizon Ventures וקרן לי-קא-שינג. את הפרס קיבלה בשמו ד"ר קתרין לו, מנהלת בכירה בקרן לי-קא-שינג ומנהלת פרויקט גואנדונג-הטכניון.

עו"ד יונתן אלטמן יו״ר וראש מחלקת ההייטק וגופי ההשקעה במשרד עמית פולק מטלון:

"בשנים האחרונות, קיים בסין צורך הולך וגובר לעליית מדרגה בתחום הטכנולוגי, וכתוצאה מכך אנחנו עדים לזינוק משמעותי בכמות המשקיעים הסיניים המתעניינים בחברות ישראליות. ישנו רצון רב של שני הצדדים לייצר שיתוף פעולה מוצלח, אולם קיימים גם פערי תרבות רבים, המביאים עימם אתגרים שעלולים לעמוד בדרכה של עסקה מוצלחת".

בית ההשקעות קוקירמן נחשב למוביל בישראל בתחום השקעות חוצות גבולות, באמצעות רשת קשרים גלובלים חזקה הכוללת תאגידים מובילים, משקיעים ומוסדות פיננסיים רבים, בשווקים כמו: אירופה, סין ועוד. מהמטה בת"א, החברה מספקת מערך מלא של שירותי בנקאות להשקעות, כולל מיזוגים ורכישות (M&A), Private Placement, הנפקות בבורסות זרות, ניהול נכסים ומתן ייעוץ אסטרטגי לחברות ישראליות וזרות. עד כה היתה הפירמה מעורבת בעסקאות בהיקף מעל 5.5 מיליארד דולר, באמצעות צוות מימון תאגידים ((corporate finance בין הגדולים בישראל, הכולל מומחים בתחום מדעי החיים, הייטק – מדיה וטלקום, גרינטק ונדל"ן.

קרן הפרייבט אקוויטי Catalyst, שנוסדה בשנת 1999, משקיעה בחברות ישראליות. הקרן הרביעית של קטליסט מנהלת כ- 200 מיליון דולר, ותומכת בצמיחתן לטווח ארוך של חברות ישראליות בגודל בינוני, עם חדשנות בשווקים גלובליים. לשותפים בקרן רקע גלובלי ורב תחומי ורשת קשרים עסקיים משמעותיים בארץ ובעולם. חברות הפורטפוליו בקרן כוללות חברות מתעשיות הטלקום, תעשיה מתקדמת, IT, ציוד רפואי, ומדעי החיים/פארמה.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות