<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > Fujitsu קיבלה הזמנה מאוניברסיטת קיושו למערכת מחשב-על חדשה בעוצמה של 10 Peta-FLOPS, כעשרה מליארד ביצועי נקודה צפה בשניה אחת !

Fujitsu קיבלה הזמנה מאוניברסיטת קיושו למערכת מחשב-על חדשה בעוצמה של 10 Peta-FLOPS, כעשרה מליארד ביצועי נקודה צפה בשניה אחת !

K-supercomputerהמערכת מציעה  interconnect EDR InfiniBandבמהירות גבוהה המקשר בין יותר מ-2,000 שרתים ומצוידת במעבדי Intel® Xeon™ סקלביליים (שם קוד: Skylake).  Fujitsu הודיעה על קבלת הזמנה ממכון המחקר לטכנולוגיית מידע באוניברסיטת קיושו למערכת חדשה של מחשב-על אשר תיכנס לפעולה החל מאוקטובר 2017.

המערכת תכיל יותר מ-2,000 שרתים לרבות PRIMEGY CX400 של Fujitsu, דגם הדור הבא של שרת ה-x86 של Fujitsu. היא צפויה להציע ביצועים מעולים עם ביצועי שיא תיאורטיים של כ-10 petaflops. זו תהיה מערכת מחשב העל הראשונה ביפן עם סביבת ענן פרטית וסקלבילית, ואשר תשתלב במערכת מחשב-על קודמת שבנתה חברת Fujitsu. מכון המחקר לטכנולוגיית מידע ישתמש במערכת במשאב מחשובי עבור JHPCN ו-HPCI, כמו גם למגוון תכניות משתמשים. העמדת המערכת לרשותם של משתמשים באוניברסיטה ומחוצה לה תשפר את פלטפורמת המחקר האקדמי ביפן ותתרום לפיתוח מחקרים אקדמיים חדשים לרבות בבינה C6MmvKxVMAEQBLeמלאכותית. Fujitsu תשתמש בטכנולוגיה ובניסיון שרכשה כיצרנית מחשבי העל הגדולה ביפן, בכדי לתת תמיכה איתנה בפעולות מכון המחקר לטכנולוגיית מידע.

הרקע להטמעת המערכת החדשה כמרכז  להשכלה ומחקר, אוניברסיטת קיושו היא האוניברסיטה הציבורית הגדולה ביותר באזור קיושו. מכון המחקר לטכנולוגיית מידע הוא מתקן ארצי המשמש מרצים, סטודנטים לתארים מתקדמים וחוקרים מרחבי יפן. מכון המחקר לטכנולוגיית מידע מפעיל כיום שלוש מערכות: מערכת מחשב על (הכוללת את מערכת   Supercomputer PRIMEHPC FX10של Fujitsu) ומערכת עתירת ביצועים כשרת יישומים. שלוש המערכות ישולבו במערכת מחשב-על חדשה בכדי ליצור סביבה המסוגלת למלא מגוון רחב עוד יותר של צרכים מעבר לצרכים מחשוביים והדמיות מדעיות הדרושים כיום ותכלול שימוש ומחקר המצריכים מחשוב בהיקף עצום, כגון בינה מלאכותית, ביג דאטה ומדעי הנתונים.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות