<
יום שלישי , דצמבר 19 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > אינטל השלימה את הצעת הרכש למובילאיי. הרכישה צפויה להאיץ את עתיד הנהיגה האוטונומית

אינטל השלימה את הצעת הרכש למובילאיי. הרכישה צפויה להאיץ את עתיד הנהיגה האוטונומית

 

 סנטה קלרה, קליפורניה, וירושלים, 8 באוגוסט, 2017 – אינטל (נסד"ק: INTC) ומובילאיי (NYSE: MBLY) הודיעו היום על השלמת הצעת הרכש של אינטל להון המניות הבלתי נפרע של מובילאיי, המובילה העולמית בפיתוח ראיית מחשב ולמידת מכונה, ניתוח נתונים, מיקום ומיפוי עבור מערכות תומכות נהיגה מתקדמות ונהיגה אוטונומית. הרכישה צפויה להאיץ את החדשנות בתעשיית הרכב ולמצב את אינטל כספקית הטכנולוגיה המובילה בשוק כלי הרכב האוטונומיים באופן חלקי או מלא.

מיזוגן של אינטל ומובילאיי יאפשר למומחיות המובילה של מובילאיי בראיה ממוחשבת ("העיניים") להשלים את המומחיות של אינטל במחשוב וקישוריות עתירי ביצועים ("המוח") וליצור פתרונות נהיגה אוטומטיים מהענן עד למכונית. אינטל מעריכה את ההזדמנויות בשוק מערכות רכב, הנתונים והשירותים ב-70 מיליארד דולר

מימין לשמאל: יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, פרופ' אמנון שעשוע, מנכ"ל ומייסד שותף במובילאיי, מקסין פסברג הממונה על המיזוג בין אינטל למובילאיי, וזיו אבירם, נשיא ומייסד שותף במובילאי. קרדיט: יוני ריקנר

מימין לשמאל: יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, פרופ' אמנון שעשוע, מנכ"ל ומייסד שותף במובילאיי, מקסין פסברג הממונה על המיזוג בין אינטל למובילאיי, וזיו אבירם, נשיא ומייסד שותף במובילאי. קרדיט: יוני ריקנר

עד 2030.

"יחד עם מובילאיי, אינטל היא המובילה ביצירת היסודות הטכנולוגיים הדרושים לתעשיית הרכב עבור העתיד האוטונומי," אמר מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ. "זהו אתגר הנדסי מסעיר והזדמנות צמיחה עצומה לאינטל. עוד יותר מרגש הוא הפוטנציאל של המכוניות האוטונומיות לחולל מהפך בענפים שלמים, לשפר את חברת האדם ולהציל מיליוני חיים."

קבוצת הנהיגה האוטומטית של אינטל (Automated Driving Group  – ADG) תתמזג עם מובילאיי, חברה בת של אינטל. הארגון הממוזג יוביל את מאמצי אינטל בתחום הנהיגה האוטומטית וייהנה מתמיכה מלאה של משאבי וטכנולוגיות של אינטל עבור ההגדרה והאספקה של פתרונות מהענן עד למכונית עבור שוק הנהיגה הממוכנת. כחברה בת של אינטל, מובילאיי תמשיך לפעול מישראל בהנהגתו של פרופ' אמנון שעשוע שיתמנה לסגן נשיא בכיר של אינטל ולמנכ"ל ומנהל טכנולוגיה ראשי של מובילאיי. זיו אבירם, שותף מייסד של מובילאיי, אשר שימש כנשיא ומנכ"ל החברה עד לרכישתה על-ידי אינטל, יפרוש מהחברה. אבירם יפרוש מהחברה עם השלמת הצעת הרכש.

"הובלה בתחום טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית מצריכה שילוב של מוצרי תוכנה חדשניים וקנייניים עם פלטפורמות חומרה בעלות מערכות פתוחות המאפשרות ללקוחות ושותפים ליצור פתרונות מותאמים," אמר פרופ' אמנון שעשוע. "לראשונה יש לתעשיית הרכב שותף אחד המחזיק במומחיות מעמיקה ובמורשת תרבותית בשני התחומים. מובילאיי נרגשת מאוד לפתוח את הפרק החדש הזה."

בפיתוח מערכות עזר לנהיגה ותוכניות נהיגה אוטונומיות חלקיות ומלאות מובילאיי תתמוך ותתבסס על הטכנולוגיה הקיימת וקשרי הלקוחות שלה עם יצרני מכוניות, ספקים מהרובד הראשון ושותפים מתחום המוליכים למחצה.

פרטים נוספים ולוח זמנים של העסקה

אינטל רוכשת היום כ-84% מהון המניות שלא נפרע של מובילאיי. התקופה הראשונית של הצעת הרכש וזכויות הנסיגה ממנה הסתיימה ב-7.8.17 בשעה 5 אחה"צ שעון העיר ניו יורק. ("מועד הפקיעה"). על סמך מידע שנמסר מחברת American Stock Transfer & Trust Company, LLC, המניות המופקדות עבור הצעת הרכש בסך 187,882,291 מניות רגילות של מובילאיי (לא כולל מניות רגילות של מובילאיי שלהן הוגשה הצעת רכש בהתאם לנהלי מסירה מובטחת) מהוות כ-84% מהון המניות הבלתי נפרע של מובילאיי הועמדו למכירה כנדרש ולא נמשכו חזרה עד למועד פקיעת הצעת הרכש (לא כולל 26,424,016 מניות רגילות המהוות כ-12% מהמספר המצטבר של מניות רגילות שטרם נפרעות שהועמדו לרכישה בהתאם לנהלי מסירה מובטחים אך טרם נמסרו כהשלמה של ערבות זאת. Cyclops Holdings LLC, חברה בת בבעלות מלאה של אינטל קיבלה לתשלום את כל המניות שהועמדו למכירה לפי הכללים ולא נמשכו מההצעה. התשלום עבור מניות אלה יתבצע בהקדם בהתאם לתנאי הצעת הרכש.

אינטל ומובילאיי גם הודיעו היום על תחילתה של תקופת מכרז נוספת שתסתיים ב-11:59 בלילה שעון העיר ניו יורק ב-21 באוגוסט 2017 או תוארך על מנת לאפשר פרק זמן של 5 ימי עסקים לפחות לבעלי מניות מיעוט של מובילאיי אשר לא העמידו עדיין את מניותיהם למכירה לעשות זאת (בהתאם לנסיבות מסוימות שאינן מתוארות במלואן בהצעת הרכש המפורטת בנספח TO שהגישה Cyclops לנציבות ניירות הערך והבורסה של ארה"ב (SEC) ב-5 באפריל 2017 (להלן, לאחר תיקונים והשלמות, "נספח TO"). כל המניות הרגילות שהועמדו למכירה כנדרש במהלך תקופת המכרז הנוספת יתקבלו באופן מיידי לתשלום ותמורתן תשולם באותה צורה וסכום כמו תמורת המניות שהוצעו בתקופה הראשונית, למעט (i) נהלי מסירה אשר יתכן ולא ישמשו בתקופת המכרז הנוספת ו-(ii) זכויות נסיגה שלא יחולו על מניות שהועמדו למכירה בתקופת המכרז הנוספת.

מובילאיי מתכננת להסיר את מניותיה הרגילות מהמסחר בבורסה של ניו יורק (NYSE) בהקדם האפשרי. מובילאיי גם מתכננת להסיר מהרישום את מניותיה בהתאם לחוק בורסות ניירות ערך של ארה"ב מ-1934 אך תוכל לעשות זאת רק לאחר מילוי כל הדרישות החלות לביטול רישום. מובילאיי הגישה בקשה בכתב ל-NYSE לגבי כוונתה להסיר באופן וולנטרי את מניותיה מהמסחר ב-NYSE בהקשר להצעת הרכש. מובילאיי מתכננת להגיש ל-SEC הודעה על גבי טופס 25 על הסרה ממסחר ו/או רישום לפי סעיף 12(ב) של חוק הבורסה ב-21 באוגוסט 2017. הסרת המניות מהמסחר ב-NYSE צפויה להיכנס לתוקף 10 ימים לאחר מועד ההגשה של טופס 25. לאחר הסרת המניות מהמסחר ב-NYSE, המניות הרגילות של מובילאיי לא יופיעו ולא יירשמו בבורסת מניות ארצית אחרת. הסרת המניות מהמסחר צפויה להפחית באופן משמעותי את הנזילות והסחירות של מניות רגילות של מובילאיי אשר לא הוצעו לרכישה כחלק מהצעת הרכש.

שיחת ועידה לאמצעי התקשורת

אינטל והנהלת מובילאיי יערכו שיחת ועידה לאמצעי התקשורת היום, בשעה 17:00 בבוקר לדיון בעסקה.

לשידור חי של השיחה יש להיכנס ל- http://intelandmobileye.transactionannouncement.com/

ניתן להגיע לשידור החי של השיחה גם בטלפון+1-920-663-6208  עם קוד הגישה 63678747.

הקלטה של השיחה תהיה זמינה ב- http://intelandmobileye.transactionannouncement.com/

על אודות אינטל

אינטל (INTC) פורצת את גבולות הטכנולוגיה כדי להגשים חוויות מחשוב מופלאות. אינטל פועלת בישראל משנת 1974 ומעסיקה כ-10,000 עובדים ישירים במפעל ייצור בקריית גת ובארבעה מרכזי פיתוח (חיפה, יקום, ירושלים ופתח תקווה). מידע נוסף אודות אינטל והישגיהם של מאה אלף עובדיה ברחבי העולם תמצאו ב www.intel.com-וב-www.intel.co.il

על אודות מובילאיי

מובילאיי (Mobileye N.V.) היא המובילה העולמית בפיתוח ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה, ניתוח נתונים, מיקום (לוקליזציה) ומיפוי עבור מערכות סיוע לנהג ונהיגה אוטונומית. הטכנולוגיה שלנו מבטיחה שנוסעים יהיו בטוחים יותר בדרכים, מפחיתה את הסיכון לתאונות דרכים, מצילה חיים ויש לה פוטנציאל לחולל מהפך בחוויית הנהיגה על-ידי איפשור נהיגה אוטונומית. אלגוריתמי התוכנה הקנייניים שלנו ושבבי EyeQ® שלנו מבצעים פענוח מדוקדק של שדה הראייה על מנת לצפות התנגשויות אפשריות בכלי רכב אחרים, הולכי רגל, רוכבי אופניים, בעלי חיים, פסולת ומכשולים אחרים. מוצרי מובילאיי גם מסוגלים לזהות סימוני כביש כגון נתיבים, גדרות וגבולות, מחסומים ועצמים דומים; לזהות ולקרוא תמרורים, סימוני הכוונה ורמזורים; ליצור Roadbook™ של נתיבים ברי-נסיעה וציוני דרך חזותיים באמצעות REM™ ולספק מיפוי עבור נהיגה אוטונומית. המוצרים שלנו ישולבו בדגמי מכוניות של 25 יצרני רכב גלובליים וזמינים לרכישה גם כתוספות אחרי קניית המכונית (aftermarket).

 

לפרטים נוספים: גיא גרימלנד, דובר אינטל, 054-7884949

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות