<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > סאפ 'שמה' 8 מיליארד דולר על הענן. המשקיעים לא ממש מרוצים

סאפ 'שמה' 8 מיליארד דולר על הענן. המשקיעים לא ממש מרוצים

SAP חתמה על הסכם לרכישת חברת Concur, העוסקת בתחום פתרונות לניהול נסיעות וניהול הוצאות (Travel & Expense) בענן. ל- Concur 23,000 לקוחות, 4,200 עובדים ו- 25 מיליון משתמשים פעילים ביותר מ- 150 מדינות. בגין הרכישה תשלם סאפ במזומן (!) סכום שנע בסביבות 8 מיליארד דולר. בהחלט לא מעט.

בכך, מנסה SAP לפצות את הפיגור אליו נקלעה בשל כניסה מאוחרת אל התחום, שהציבה אותה בעמדת פיגור מול מספר מתחרים וביניהם סיילספורס ואחרות.

מועצת המנהלים של Concur אישרה את העסקה, אשר צפויה להיסגר ברבעון הרביעי של 2014 או ברבעון הראשון של 2015. מחיר הרכישה הוא 129 דולר למניה, המייצגת פרמיה של 20% בהשוואה למחיר המניה ב- 17 בספטמבר.

על פי חברת המחקר Dealogic מדובר ברכישה הגדולה ביותר שביצעה SAP, גדולה יותר מהעסקה לרכישת Sybase תמורת 7.1 מיליארד דולר ב- 2010. על פי Dealogic זוהי גם אחת מ- 10 עסקאות הרכישה הגדולות ביותר בענף התוכנה.

"הרכישה של Concur תואמת את המיקוד שלנו ברשת העסקית בענן", אמר ביל מק'דרמורט, מנכ"ל SAP. "זהו מהלך משמעותי, אשר ייצור חידושים בדרך שבה יתנהלו עסקים וייעשו עסקים בין חברות בעתיד. עם Ariba, Fieldglass ו- Concur – SAP היא בעלת הרשת העסקית העננית הגדולה בעולם, הכוללת כלים למסחר של מוצרים ושירותים, נסיעות ובידור. עם פלטפורמת SAP HANA, הרכישה של Concur והרשת העסקית שלנו יש לנו את היכולת להביא מודלים עסקיים חדשים כמעט ללא הגבלה".

למרות תחושה האופוריה שמשדרת החברה בהודעותיה לעיתונות, הרי שהמשקיעים מעט פחות אופטימיים. ההודעה על הרכישה הענקית התקבלה ב"גב צונן" ומניית החברה צנחה מייד אחריה ב-4.5%. מי צודק? ימים יגידו.

אודות מערכת ITnews

נגישות