<
יום ראשון , פברואר 18 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > אפקון, מקבוצת שלמה, הודיעה היום על רכישת 75% מחברת DM מקבוצת יורוקום,המתמחה בתחום הקמת חדרים "חכמים"

אפקון, מקבוצת שלמה, הודיעה היום על רכישת 75% מחברת DM מקבוצת יורוקום,המתמחה בתחום הקמת חדרים "חכמים"

היקף העסקה כ- 40 מליון שקל

ביום 26 בינואר 2018 נמסר לחברה בבעלות מלאה של אפקון החזקות כי הצעתה לרכישת 75% מחברת DM, מקבוצת יורקום, זכתה, ובהתאם צפויה אפקון לרכוש את ההחזקות הנ"ל תמורת סך של כ- 40.5 מיליון  שקל ביתרת ההחזקות בDM מחזיק דורון משה – המנכ"ל והמייסד

מדובר בהשקעה נוספת במסגרת חיזוק ההיצע הטכנולוגי של אפקון, וכחלק מהיצע של פיתרונות מרחב חכם אותו מקדמת אפקון, וזאת בהמשך ישיר לרכישת כשליש מחברת מאגוס לפני מספר חודשים

ישראל רייף יור אפקון צילום אסף לב

ישראל רייף יור אפקון צילום אסף לב

אפקון השתתפה בהליך מעין מכרזי לרכישת 75% ממניות DM, וכאמור הצעתה לרכישת המניות זכתה. DM עוסקת בתחום אספקת שירותי אפיון, תכנון והקמה, ניהול ואינטגרציה בפרויקטים עתירי ידע וטכנולוגיה, ומתמחה, בין היתר, בתחומי הקמת מרכזי שליטה ובקרה, חדרים "חכמים", פרויקטי שילוט דיגיטלי חדרי מצב ומיצגי מולטימדיה מתקדמים, והינה ספקית של פתרונות מולטימדיה מתקדמים בתחום האבטחה, הבקרה והשליטה. DM פעילה בשוק הביטחוני, בשוק המוסדי ובשוק האזרחי, ובמסגרת פעילותה הקימה עבור לקוחותיה, בין היתר, חדרי שליטה ובקרה, מרכזי דיונים, מרכזי מבקרים במוזיאונים ואתרי הנצחה, וכן שילוט דיגיטלי.

השלמת ההסכם העסקה מותנית בקבלת אישור בלתי מותנה של הממונה על הגבלים עסקיים וקבלת הסכמת הבנקים המממנים שלDM  ושל קבוצת יורוקום (אם וככל שיידרשו). כמו כן, העסקה כפופה לזכויותיו של דורון משה – מנכ"ל ומייסד DM, המחזיק ביתרת המניות בDM באמצעות חברה בבעלותו, לרבות זכות לסירוב ראשון וכיו"ב.

ישראל רייף – יו"ר אפקון החזקות, מסר היום בהתייחס לעסקה: מדובר בהשקעה נוספת שאפקון מבצעת בתחום הביטחון וחדרי הבקרה, וזאת בתוך חודשים בודדים, והגדולה ביותר שאפקון ביצעה בשנים האחרונות. הרכישה צפויה להשלים את סל הפתרונות שאפקון מספקת ללקוחותיה בתחום חדרי הבקרה והשליטה. אני שמח על כך שדורון משה – מייסד ומנכ"ל DM – יהיה שותף שלנו. מדובר באדם רציני ומקצועי, שיסייע לנו להצעיד את DM קדימה, תוך מימוש מכלול היכולות של אפקון והסינרגיה בין הפעילויות. 

ירון קריסי, מנכ"ל אפקון החזקות, מסר: רכישת DM מאפשרת לאפקון להביא ללקוח פתרון כולל לצרכיו השונים. הרכישה תאפשר לאפקון להתרחב לפעילויות נוספות, וכן תאפשר ל- DM להרחיב את פעילותה באופן ניכר, וזאת תוך הישענות על הקשרים המקצועיים של אפקון. מדובר בצעד נוסף למיצובה של אפקון כשחקן מוביל בתחום, תוך הגדלת היצע הפתרונות המובנים של אפקון ללקוחותיה, ובמימוש האסטרטגיה העסקית של אפקון לשם הצבתה בחזית הטכנולוגיה.

דורון משה מסר: DM מברכת על רכישת השליטה ב- DM על ידי אפקון. אנחנו בטוחים כי שילוב היכולות המקצועיות של אפקון ושל DM יסייע ל- DM להשתלב בפרויקטים נוספים בהם לא הייתה מעורבת ובדרך זו להמשיך ולתמוך בהמשך הגידול של DM.

אודות חברת DM

DM מספקת פתרונות ללקוחות עסקיים בתחומים של יצירת אינטגרציה בין מערכות וידיאו, אודיו ומולטימדיה. בין הפרוייקטים הבולטים של DM מערך השילוט הדיגיטלי של רכבת ישראל ומערך ההודעות המוקלטות שלה; היכל הזיכרון בהר הרצל, 23 אלף לבנים עם נורות לד בתוכן, אחת לכל נופל, הנדלקת כשמבקרים אותו, ביום הולדתו, ביום החיל וביום הנפילה; טבע טק – מרכז המבקרים של טבע שבו בתוך מיקרוסקופים וטלסקופים מוקרנים מסכים עם תולדות החברה ומוצריה; מערכות התצוגה הדיגיטלית באולמות האבירים בעכו ומוזיאון רבין בתל אביב; מרכז הבקרה של משרד האנרגיה ומרכז בקרה של ספנות למשרד התחבורה; וכן חמ"לים שונים.

אודות אפקון החזקות

קבוצת אפקון פעילה בתחומי פרוייקטי התשתית, מערכות אלקטרומכניות, טכנולוגיות בקרה ואוטומציה ותקשורת מפתחת ומוכרת פתרונות טכנולוגיים בתחום התקשורת, הבקרה והאוטומציה, בישראל ומחוץ לה. אפקון מבצעת פרוייקטי תשתית עתירי מערכות וטכנולוגיה, ובכלל זאת: בניה ועבודות גמר עבור הסקטור הציבורי, התקנת מערכות חשמל מיזוג אויר ואינסטלציה סניטרית, ייצור והתקנת לוחות חשמל, התקנת מערכות לעבודה באנרגיה מתחדשת – רוח שמש וגז טבעי, התקנת מערכות מתח נמוך – בקרה ביטחון חניה וגילוי וכיבוי אש, סחר של ציוד בתחומי החשמל והמכשור, ופיתוח ייצור התקנה ותחזוקה של מערכות תקשורת. אפקון פעילה בתחומים השונים במגוון מודלים עסקיים – כיזם, כקבלן ראשי (GC, EPC), במיזמים משותפים (Joint Ventures), כקבלן משנה וכספק שירותים ואחזקה. חלק מפרוייקטי ההקמה והביצוע של אפקון עוברים משלב ההקמה לחוזי שרות ואחזקה. על-פי רוב, פעילות אפקון בפרויקט מסוים כוללת שילוב של מספר שירותים ויכולות, מתוך חבילת השירותים אותם מציעה אפקון ללקוחותיה.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות