<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > Revionics האמריקנית רכשה את Marketyze מרעננה

Revionics האמריקנית רכשה את Marketyze מרעננה

 בעסקה המוערכת בעשרות מ' ד'. בכוונת החברה האמריקאית הרוכשת להקים מרכז פיתוח ברעננה שיגייס עשרות עובדים בשנה הקרובה

חברת רוויוניקס (Revionics, Inc.) האמריקנית מאוסטין טקסס רכשה את חברת מרקטייז (Marketyze) מרעננה. מרקטייז אשר פיתחה פלטפורמת איסוף וניתוח מידע תחרותי לקמעונאים היא בוגרת חממת אינסנטיב שבבעלות קרן ההון סיכון פרגרין (Peregrine Ventures) ובין משקיעיה ניתן למצוא גם את קבוצת טראמפ  (Trump Group) ומשקיעים פרטיים נוספים מקנדה. שווי העסקה, לא נמסר רשמית, אך היא מוערכת בעשרות מיליוני דולרים. מרקטייז הישראלית, שהוקמה בשנת 2011 ושמונה כיום 6 עובדים, תהפוך למרכז פיתוח של Revionics האמריקאית בישראל ומתכננת לגייס עשרות עובדים נוספים למרכז ברעננה במהלך 2016.

און מנלזון- מנכ''ל מרקטייז

און מנלזון- מנכ"ל מרקטייז

לדברי און מנלזון, מייסד משותף ומנכ"ל Marketyze: "אנו קודם כל שמחים להצטרף לקבוצה נהדרת של אנשים ולחברה מובילה בתחומה אשר רואה בנו את אחד ממנועי הצמיחה שלה. זו בייחוד גאווה והבעת אמון גדולה שרוויוניקס בחרה להשאיר את מרקטייז בישראל ולהרחיב את הקבוצה כאן". מנלזון הוסיף: "השילוב שיצרנו עם Revionics מעצים את היכולת של קמעונאים לנקוט באסטרטגיה הוליסטית בכל ערוצי המכירה שלהם וליישם בצורה עקבית יותר אסטרטגיות תמחור, קידום ובחירת מוצרים. כל אלה יביאו לרמה גבוהה יותר של רווחים, נאמנות של הלקוחות ויתרון תחרותי. הקמעונאים ירוויחו גם מהמהירות, הסקלביליות והחיסכון שיאפשר השילוב של שני הפתרונות שלנו".

Revionics הינה מובילה עולמית בתחום פתרונות התמחור לקמעונאים גדולים ( Price,pricing, promotion and markdown Optimization ) ומנהלת כיום את מחירם של מעל 18 מיליון מוצרים במעל 40,000 חנויות מסביב לגלובוס. בין לקוחותיה ניתן למצוא קמעונאים ידועים כמו Delhaize America, FamilyDollar, eBags ורשת הספורט האמריקאיתDicks Sporting .Goods לרוויוניקס מעל 180 עובדים במספר מרכזים אשר פזורים ברחבי ארה"ב כולל בקליפורניה ובטקסס ושלוחות נוספות  באנגליה, גרמניה ובאוסטרליה.

הרכישה משלבת את יכולות שתי החברות בתחום התמחור בזמן אמת כאשר מרקטייז תספק למערכות של רוויוניקס את כל המידע בנוגע לשוק, לתחרות ולמחירים אשר ישמשו את מערכות רוויוניקס לקביעת המחיר האופטימלי ליחידת מוצר בכל זמן. כתוצאה מהמיזוג בין החברות, קמעונאים יוכלו לגבש וליישם תמחור תחרותי, לקדם את המוצרים שלהם ולקבל החלטות מושכלות בנוגע לבחירת המוצרים שיוצעו ללקוחות בכל ערוצי המכירה.

לאחר בחינה של מספר חברות בתחום המידע התחרותי רוויוניקס בחרה במרקטייז בשל יתרונה המובהק בתחום הביג דאטה, והאלגוריתם הייחודי שפיתחה החברה הישראלית להתאמת מוצרים בין קטלוגים מקוונים. בדומה לרוויוניקס, הפלטפורמה של מרקוייז מסופקת לקמעונאים מקוונים ולקמעונאים מסורתיים במודל SaaS (תוכנה כשירות בענן מחשוב – Software as a Service). לדברי רוויוניקס, יכולות ההמחשה הוויזואלית וההעמקה במידע של מרקטייז הישראלית מאפשרים לקמעונאים בכל הגדלים ומכל הסוגים לעכל בקלות תובנות בנוגע לתחרות בשוק.

ליאור שחורי

ליאור שחורי

 

ליאור שחורי, מנכ"ל חממת אינסנטיב שבבעלות קרן פרגרין, שמלווה את מרקטייז מהקמתה הגיב לעסקה: "מרקטייז היא דוגמא מעולה לחברות בהן אנחנו מחפשים להשקיע במסגרת אינסנטיב. מדובר בצוות יזמים חזק המשלב עוצמות בצד הטכנולוגי ובצד העסקי. יזמי מרקטייז הצליחו לפתח ולהציע מערכת אשר מצליחה לשקף לקמעונאים בזמן אמת ובדיוק של יותר מ-99% את מחיריהם ביחס למתחרים. בשלב זה, חברות קמעונאות שישלבו את המערכת הישראלית של  מרקטייז יזכו ביתרון תחרותי קריטי מול מתחריהן ובשלב הבא היא תהפוך למערכת חובה עבור כל קמעונאי".

ליאור שחורי, הוסיף: "אנחנו שמחים על עסקת המיזוג ורואים את הפוטנציאל הרב שלה להמשך התפתחות הפעילות של Revionics בישראל, ושמחים הרבה יותר על כך ש  Revionicsבחרה להקים בישראל את מרכז הפיתוח שלה על בסיס מרקטייז ולגייס עוד עשרות עובדים נוספים".

חיים אליאש מנכ"ל esTG Ventur (Ventures Trump Group) "מברכים על ההישג הנהדר של הצוות של מרקטייז ועל הרחבת הפעילות בישראל. קבוצת טראמפ (Trump Group)  ממשיכה להשקיע בישראל בחברות מגוונות בשלבים מוקדמים לצד השקעה בחברות אינטרנט ומובייל בשלבים מתקדמים במודל הייחודי שמשלב השקעה כספית וסיוע עסקי וניהולי בחדירה לשוק הסיני".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.