<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > קיידנס משתפת פעולה עם Lumerical Solutions ו-PhoeniX B.V לפיתוח סביבת EPDA

קיידנס משתפת פעולה עם Lumerical Solutions ו-PhoeniX B.V לפיתוח סביבת EPDA

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence) מכריזה על שיתוף פעולה עם החברות Lumerical Solutions ו-PhoeniX B.V לצורך פיתוח של סביבת EPDA (אוטומציית תכנון אלקטרונית/פוטונית) משולבת עבור PICs (מעגלים משולבים פוטוניים). סביבת ה-EPDA מבוססת על פלטפורמת התכנון Cadence Virtuoso ומאפשרת זרימות תכנון סכמטיות או מונעות-מערך עבור מעגלים פוטוניים ואלקטרוניים, שליפת פרמטרים של רכיבים פוטוניים ויצירת מודלים, סימולציית מעגלים פוטוניים ויישום של מערכי מסיכות פוטוניות, הן עבור מעגלים פוטוניים 3D-ICהיברידיים והן מונוליתיים.

מתכננים המעוניינים לשפר את הפרודוקטיביות בתהליך יכולים ללכוד את המעגל האופטי ב-Virtuoso Schematic Editor ולאחר מכן להשתמש בסביבת התכנון האנלוגי של Virtuoso כדי לבצע סימולציה של התכנון עם ה-INTERCONNECT של Lumerical. ה-INTERCONNECT הוא מנוע לסימולציית זמן ותחום תדר של מעגלים פוטוניים באותות מעורבים, בדומה ל-SPICE המתוכנן במיוחד עבור מעגלים מרובי-אופנים ומרובי-ערוצים השכיחים בפוטוניקה משולבת. האינטגרציה ההדוקה עם סביבת התכנון האנלוגית של Virtuoso מסוגלת להציע למתכננים ניתוח אינטראקטיבי, תכנון מוקדם וקביעת פרמטרים לצורך חקירת PIC מהירה, לרבות ניתוח תפוקה. ?????

תכנוני פריסות מסיכות PIC מביאים עמם אתגר ייחודי שכן מעגלים ורכיבים פוטוניים נוטים להיות רגישים במיוחד לגיאומטריה ומצריכים יכולות של תכנון מכל הזוויות. חבילת תכנון השבבים הפוטוניים OptoDesigner של PhoeniX Software זמינה בתוך סביבת ה-Virtuoso, מה שמקנה למתכננים גישה לכל אבני הבניין הפוטוניים וה-primitives עם הפרמטרים הכלולים ב- OptoDesigner ומאפשרים יצירה אינטראקטיבית או מתוסרטת (=על-פי סקריפט) של רכיבים ומוליכי גל. לבסוף, כדי לאכלס את ספריית המודלים הקומפקטים של ערכת התכנון הפוטונית או ליצור מודל סימולציה עבור התקנים בהתאמה מיוחדת, האינטגרציה יכולה לתמוך גם בשליפת פרמטרי מודל של רכיבים פסיביים ואקטיביים מהמערך הפיסי של Virtuoso תוך שימוש בפתרונות ברמת הרכיב מבית Limerical: FDTD Solutions, MODE Solutions ו-DEVICE.

Cadence Design Systems (קיידנס)

קיידנס מאפשרת חדשנות לתחום התכנון האלקטרוני, וממלאת תפקיד מרכזי ביצירת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר של מעגלים משולבים ומוצרי אלקטרוניקה. לקוחות קיידנס משתמשים בתוכנה, חומרה, IP ושירותים נוספים אשר פותחו בחברה, במטרה לתכנן ולבצע וריפיקציה של שבבים מתקדמים, מוצרי אלקטרוניקה צרכנית, ציוד תקשורת ורשת ומערכות מחשוב. מטה החברה שוכן בסן-חוזה, קליפורניה, ומשרדי מכירות, מחקר ופיתוח פזורים ברחבי העולם במטרה לשרת את תעשיית האלקטרוניקה הבינלאומית.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות