<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > מטריקס השלימה פרויקט אחסון ותשתיות מחשוב בלאומית שירותי בריאות

מטריקס השלימה פרויקט אחסון ותשתיות מחשוב בלאומית שירותי בריאות

היקף הפרויקט נאמד במאות אלפי  ₪

חטיבת אינטגרציה ותשתיות במטריקס השלימה פרויקט לשדרוג מערך האחסון ותשתיות מחשוב לסביבה הפתוחה בלאומית שירותי בריאות. היקף הפרויקט, שהסתיים לאחרונה ומשרת כ-5,000 משתמשים ב-420 אתרים ברחבי הארץ של לאומית,  נאמד במאות אלפי  ₪.

במסגרת הפרויקט הוחלפו מערכות האחסון הקיימות מדגם IBM-XIV במערכת אחסון אחודה מתקדמת מסוג 5400  VNXמבית EMC , אשר משפרת את ביצועי האפליקציות, מצמצמת את זמני ההשהייה, ומרחיבה את יעילות האחסון תוך הגנה על הנתונים.  המערכת שהוטמעה מבוססת על טכנולוגייתFAST VP  (Fully Automated Storage Tiering), המאפשרת ניצול יעיל וחסכוני של מערך האחסון,  וטכנולוגיית FAST Cache, לשיפור הביצועים של אפליקציות קריטיות בארגון. מערכת האחסון משלבת יכולות SAN (רשת אחסון אזורית), תמיכה בפרוטוקול  ISCSI להעברת נתונים, תמיכה ב-Fibre Channel ו-FCoE, יכולות NAS (אחסון צמוד רשת) ואפשרויות ניהול ושיתוף מערכות קבצים בסביבות מרובות פרוטוקולים כגון NFS ו-CIFS.

לדברי אבישי זנדבנק, מנהל מחלקת תשתיות ותפעול מלאומית, "ביצענו את הפרויקט בעקבות צורך שלנו לשפר את הביצועים ולהוריד את העלויות  של מערך האחסון ותשתיות המחשוב הארגוניות לסביבה הפתוחה. המערכת אופיינה והוטמעה תוך בחינת הצרכים הנוכחיים והעתידיים של הקבוצה בתחום המחשוב במטרה לתת מענה מלא ואחיד לכלל אתרי החברה הפרוסים במאות נקודות ברחבי הארץ. הבחירה בחברת מטריקס לביצוע הפרויקט נובעת – מהיכולת שלה לספק פתרון איכותי המותאם לדרישות ולצרכים שלנו". מטריקס

לדברי צחי דרור מנהל תחום אחסון וגיבוי מחטיבת אינטגרציה ותשתיות במטריקס, "המערכות שהוטמעו נועדו לתת מענה לגידול בעומסי העבודה והנפחים של המערכות בלאומית שירותי בריאות, להעביר את השרתים מהסביבה הפיזית לסביבה הוירטואלית , ליצור העתקי מידע אפליקטיביים על מנת שיוכלו לעמוד בדרישות SLA לאובדן מידע ושילוב של טכנולוגיות SAN ו-NAS. כל זאת תוך שיפור השרידות האפליקטיבית והפיזית, הורדת עלויות תוך שימוש ב-Tiar  נמוך יותר, ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון Flash/SSD  מסוג MCL ו- EMLC איכותיים לשיפור הביצועים".

 אודות מטריקס:

מטריקס, המעסיקה כ- 7,350 מקצועני ,IT הינה חברת טכנולוגיית המידע המובילה בשוק הישראלי. מטריקס עוסקת בביצוע פרויקטי אינטגרציה מן הגדולים במשק,פיתוח ויישום טכנולוגיות, פתרונות ומוצרי תוכנה, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה מובילים מהעולם, שירותי תשתית,ייעוץ,Offshore מיקור חוץ, בדיקות, הדרכה והטמעה וייצוג פתרונות חומרה מובילים.

הייחודיות של מטריקס הינה בראייתה העסקית וביכולתה להתאים טכנולוגיות ופתרונות ללקוחותיה, הודות לשילוב שירותים רוחביים של חטיבות הרוחב המספקות מענה מלא לניהול ומימוש פרוייקט IT   מקצה לקצה, שירותים על פי מגזרי שוק של החטיבות המגזריות המספקות את הידע והניסיון בעולם התוכן של המגזר, והראיה העסקית ומרכזי ההתמחות המספקים את הניסיון,ההתמחות והפתרונות הטכנולוגים והאפליקטיביים.

עם לקוחותיה של מטריקס נמנים מאות גופים וחברות מן המובילים בישראל בתחומי התעשייה, מסחר, בנקאות ופיננסים, טלקום, בטחון, בריאות והמגזר הממשלתי ציבורי.מטריקס מדורגת כחברה שהכי כדאי לעבוד בה בתחום שירותיIT  ע"פ סקר BDI.

מטריקס נסחרת בבורסה לניירות ערך בת"א במדד תל אביב 100 ונסחרת גם במדד היוקרתי של החברות הגדולות המחלקות דיבידנד – תל דיב 20.מחזור המכירות של מטריקס במהלך שנת  2014 הגיע ל- 2מיליארד שקל. חברות המחקר מדרגות את מטריקס במקום הראשון בענף שירותי התוכנה בישראל,STKI  מדרגת את מטריקס בראש זו השנה התשיעית ו- IDC מדרגת את מטריקס ראשונה זו השנה השמינית ברציפות.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.