<
יום שבת , דצמבר 16 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > פריצת דרך משמעותית לחברת פלטיין הישראלית  חתמה על הסכם שת"פ עם CTC מקבוצת AIRBUS

פריצת דרך משמעותית לחברת פלטיין הישראלית  חתמה על הסכם שת"פ עם CTC מקבוצת AIRBUS

פתרון התוכנה של פלטיין לאופטימיזציה של יצור חלקי תעופה מחומרים מרוכבים, יוטמע בשלב ראשון בחברת CTC, מקבוצת AIRBUS, במטרה להטמיע את הטכנולוגיה  כסטנדרט עבור מאות מפעלי AIRBUS וספקי המשנה שלה

חברת פלטיין הישראלית (Plataine) הודיעה על פריצת דרך משמעותית – חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת CTC מקבוצת ענקית התעופה איירבוס, ואחראית לבחינה והטמעה של טכנולוגיות ותוכנות חדשות בקבוצה כולה. החברות חתמו על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו תטמיע החברה הגרמנית טכנולוגיות חדשניות בתחומי Industry 4.0 ו-IIoT (אינטרנט של הדברים לתעשייה) ותעשה בהן שימוש נרחב בתהליך הייצור שיתבסס על הטכנולוגיה של פלטיין, במטרה להטמיעה במאות מפעלי איירבוס בעתיד.

אבנר בן בסט, נשיא ומנכל

אבנר בן בסט, נשיא ומנכ"ל

CTC Stade, מהעיר שטאד בגרמניה, היא חברה בבעלות מלאה של איירבוס, המפתחת טכנולוגיות לייצור סדרתי והרכבה של חומרים מרוכבים המיועדים למטוסים ולמבנים קלי משקל. החברה תטמיע את פתרון התוכנה, מבוסס האינטרנט, של פלטיין, המיועד לאופטימיזציה של ייצור תעשייתי, כחלק ממאמציה לאמץ טכנולוגיות חדישות בכדי לשמור על יתרון תחרותי בקהילת התעופה בעולם.

"המטרה שלנו היא לבחון טכנולוגיות חדשניות בתחומי Industry 4.0 ו-IIoT (אינטרנט של הדברים לתעשייה) ולעשות בהן שימוש נרחב בתהליך הייצור שלנו, על מנת לספק יתרונות ויעילות לקהילת התעופה, כגון איירבוס וספקיה," אמר פרופ' ד"ר אקסל הרמן, מנכ"ל CTC Stade. "לאחר שבחנו את השוק החלטנו שפלטיין היא השותפה המושלמת עבורנו."

פתרון TPO (Total Production Optimization) של פלטיין אוסף מרצפת הייצור נתונים הקשורים לייצור ולאיכות עבור כל חלק שמיוצר. הפתרון מספק נראות בזמן אמת של תהליך הייצור ושל המיקום והמצב של חומרי גלם, מלאי עבודה בתהליך, כלים ומוצרים סופיים. בנוסף, הפתרון שולח התראות לאנשי ומנהלי הייצור כאשר חומרי גלם או חלקים בייצור מגיעים לסף האיכות או הייצור כגון מגבלות חיי מדף, עיכובים בייצור או צווארי בקבוק, או כאשר התוכנה מאתרת תנועה בלתי מורשית של פריט מסוים. הפתרון משולב במערכות ERP, PLM ו-MES על מנת לבחון באופן הוליסטי כל זרם של הזמנות עבודה מבחינת תמהיל המוצרים והנפל, ומפיק תוכנית ייצור יעילה. הפתרון של פלטיין שומר עבור כל חלק וחלק תיק ייצור דיגיטלי (Digital Thread) הכולל נתונים על חומרי הגלם, תהליכי היצור שעבר והכלים והתבניות אשר שימשו ליצורו. זאת על מנת להבטיח שכל החלקים המיוצרים יעמדו ברגולציה הקפדנית של התעשייה ובתקני האיכות.

"אנו נרגשים לשתף פעולה עם CTC מקבוצת AIRBUS, השותפה למטרתנו, לרתום את האינטרנט של הדברים לתעשייה (IIoT), את ה-RFID ומחשוב מבוסס ענן, על מנת ליעל את תהליכי הייצור בתעשיות מתקדמות." אמר אבנר בן-בסט, נשיא ומנכ"ל פלטיין. "זהו כבוד גדול לעבור עם אנשי המקצוע של איירבוס השותפים לחזון שלנו ולאפשר להם לממש את חזון "מפעל העתיד" בכדי לשמר את היותם חברה מובילה בתעשיית התעופה."

אודות פלטיין

Plataine הינה חברת סטארט אפ ישראלית, המפתחת פתרונות תוכנה למיקסום וייעול תהליכי ייצור עבור חברות יצרניות בעלות תהליכי ייצור מורכבים, בתחומי התעופה, תעשיית הרכב, אנרגייה, הלבשה וריהוט. פתרונות החברה מבוססים על טכנולוגיות ענן, בינה מלאכותית ו- IoT (האינטרנט של הדברים),  ומאפשרים ליצרנים יתרון תחרותי ושיפור משמעותי של ניצולת החומרים, התפוקה וכן קיצור מחזורי הייצור. פתרונות התוכנה של פלטיין משמשים יצרנים מובילים ברחבי העולם, ביניהם: GE, CTC AIRBUS, התעשייה האווירית , אלביט, GKN, MT Aerospace ועוד.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות