<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקאות > חברת eBay חתמה על הסכם לרכישת SalesPredict

חברת eBay חתמה על הסכם לרכישת SalesPredict

קירה רדינצקי

קירה רדינסקי

רכישה זו תתמוך בתחומי הבינה המלאכותית, למידת המכונה וכן מדעי הנתונים של eBay על מנת לתמוך במערך הנתונים המובנים (Structured Data) שלה.

חברת eBay מודיעה היום כי היא רוכשת את SalesPredict, חברה ישראלית המאתרת תבניות ודפוסי סיבתיות לפיהן ניתן לחזות אירועים, לחזות התנהגות צרכנית, העדפות קנייה ולשפר שיעורי המרה לקנייה. SalesPredict היא הרכישה החדשה ביותר של eBay אשר תתמוך ביכולות הבינה המלאכותית, למידת מכונה ומדע הנתונים (Data Science) של Bay. עסקה זו מצטרפת לרכישה קודמת שביצעה eBay של חברת Expertmaker, במטרה להעצים את מאמצי חטיבת הנתונים מובנים (Structured Data) של eBay. התנאים הכספיים של העסקה לא נמסרו.

עם סגירת העסקה יצטרפו עובדי SalesPredict לחטיבת הנתונים המובנים (Structured Data) שלeBay  ויעבדו במרכז הפיתוח של eBay בנתניה. ירון זכאי-אור, מייסד-שותף ומנכ"ל SalesPredict ישמש כמנהל המוצר והטכנולוגיה וקירה רדינסקי, מייסדת-שותפה וסמנכ"ל טכנולוגיות SalesPredict, תשמש כדירקטורית מדע-נתונים ומדענית ראשית ב- eBayישראל.

לדברי עמית מניפז, סגן נשיא ומנהל כללי של חטיבת הנתונים המובנים ב-eBay: ההסכם לרכישת SalesPredict שנחתם היום מסתמך על הרכישה שהשלמנו לאחרונה של Expertmaker ומהווה ציון דרך נוסף בתוכניות של eBay  ליישם גישות למידה מובילות על מנת ליצור את קטלוג המוצרים ומדריך התמחור המקיף בעולם. המומחיות המעמיקה של SalesPredict באנליטיקה חיזויית (Predictive Analytics) ולמידת מכונה תתרום לפעילות חטיבת הנתונים המובנים ב- eBay. עבור הקונים שלנו, היא תסייע להבין טוב יותר את מאפייני בידול המחירים של מוצרינו ועבור המוכרים שלנו, היא תסייע לנו ליצור את המודלים החיזויים המסוגלים להגדיר את הסבירות של מכירת מוצר נתון במחיר נתון על פני זמן".

פעילות חטיבת הנתונים המובנים ב-eBay כוללת שלוש יוזמות עיקריות: איסוף הנתונים; עיבוד והעשרת נתונים; ויצירת חוויות מוצרים. SalesPredict תתרום לשלב עיבוד והעשרת הנתונים ובמיוחד לתובנות הנוגעות למלאי המוצרים.

לדברי ירון זכאיאור, מייסד-שותף ומנכ"ל SalesPredict "עם יותר מ-900 מיליון פריטים הרשומים ב-eBay, יש לנו הזדמנות עצומה להשתמש בניסיוננו בלמידת מכונה ואנליטיקה חיזויית ולסייע ל- eBay לזהות מאפייני מוצרים חשובים העשויים להשפיע על מחיר המוצר. אנו נעבוד עם כלל צוות חטיבת הנתונים המובנים של eBay במטרה לצייד את המוכרים של eBay במידע על ערך הפריטים אשר בסופו של דבר יגדיל את שיעור ההמרה למכירות".

ירון

ירון זכאי אור

אמרה קירה רדינסקי, מייסדת-שותפה וסמנכ"ל טכנולוגיות SalesPredict: "כמדענית נתונים בנשמתי, אני תמיד התעניינתי בפיתוח שיטות הממנפות נתונים מהעבר על מנת לחזות אירועים עתידיים. החזון שלנו להקמת SalesPredict היה לחולל שינוי משמעותי בעולם העסקי בעזרת תחזיות מיקרו ומקרו-כלכליות. היום, חזון זה הניב יכולות אוטומטיות חדשניות לניתוח מידע. אני נרגשת מההזדמנות ליישם יכולות אלו בקהילת הקונים והמוכרים של eBay".

SalesPredict הוקמה ב-2012 על-ידי ירון זכאי-אור וקירה רדינסקי ומשקעיה העיקריים כוללים את Yandex, AfterDox Redline Capital , KGC CapitalוPitango Venture Capital –   בתפקידו הקודם שימש זכאי-אור, במשרות שונות של ניהול מוצר ב-Kontera, מייקרוסופט ו-Quiver. רדינסקי היא בוגרת הטכניון וב-2015 נכללה ברשימת 30 המדענים החשובים בטכנולוגיה אנטרפייז מתחת לגיל 30  של מגזין פורבס וזכתה בתואר היוקרתי שהוענק ל-35 היזמים הצעירים מתחת לגיל 35 מטעם MIT Technology Review  ב-2013. ב-2014 דורגה רדינסקי בין "50 הנשים המשפיעות ביותר בישראל" על-ידי מגזין פורבס.

SalesPredict תצטרף למרכז הפיתוח הקיים של eBay בנתניה המתמחה במדע הנתונים ובראשו עומד יובל מטלון.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות