<
יום ראשון , דצמבר 17 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקי IT בישראל > BIM 360 Team: הפיתוח הישראלי מבוסס הענן שיקל במהלך הבנייה על שיתוף הפעולה בין קבלנים, מהנדסים ואדריכלים

BIM 360 Team: הפיתוח הישראלי מבוסס הענן שיקל במהלך הבנייה על שיתוף הפעולה בין קבלנים, מהנדסים ואדריכלים

bim-360-team-donitza2Autodesk, המובילה הגלובאלית בתחום העיצוב ב- 3D ובתוכנות הנדסה, השיקה את ה- BIM 360 Team , עדכון משמעותי עבור תוכנת (building information modeling) BIM 360 מבוססת הענן, המביא עמו כלים חדשים שיקלו משמעותית על שיתוף וזרימת העבודה השוטפת בין מעצבים, אדריכלים, מהנדסים וקבלנים בעולם הבנייה. צוות מרכז הפיתוח של Autodesk בישראל לקח חלק פעיל בפיתוח. BIM 360 מאפשר כיום לצוותים הלוקחים חלק בתכנון ובניית בניינים, לגשת ולחלוק בתוכניות העבודה, בכל זמן ותוך שימוש במחשב אישי, נייד, טאבלט, או סמארטפון.

התוספת המשמעותית ביותר בפלטפורמה החדשה היא השקה שלVersion Compare  – כלי המאפשר לכל משתמש, בכל אחד משלבי הבנייה, לראות ולהבין את השינויים העיצוביים בתוכניות הבניין בקלות רבה יותר הן בתוכניות בדו-מימד והן בתוכניות בתלת מימד. ״כל מי שעבד בעבר עם מודלים אדריכליים תלת מימדיים של בניינים ראה את המורכבות וגם כמה קל לפספס שינויים קטנים בין תוכנית לתוכנית, כשמשמעות הפספוס יכולה לעתים לעלות הרבה מאוד כסף ליזמים, ולעתים לגרור בעיות בטיחותיות ותפעוליות״, אומר עילאי רוטביין, מנהל תחום הבניה ב-Autodesk ומנכ״ל Autodesk ישראל. ״מה שלעתים מחמיר את המצב, הוא, שלחלק מהנפשות הפועלות בשטח, באתר הבנייה,הגורמים שחשוב שיבינו שמשהו השתנה בתוכניות, אין כלל ידע מתאים לבודד שינויים כאלה״.

עילי רוטביין

עילי רוטביין

פונקציית Version Compare החדשה מאפשרת לכל ׳חוליה׳ בשרשרת הבניה לראות ולהבין בקלות את השינויים שחלו בתוכניות ולבחון את האלמנטים העיצוביים שהוספו, שונו או נמחקו בין גרסה לגרסה של התוכניות. הכלי אף מאפשר כניסה לעומק תוך בידוד השינויים עצמם.

אודות Autodesk

Autodesk היא מובילה גלובאלית בתחום העיצוב ב- 3D ובתוכנות הנדסה. Autodesk יוצרת תוכנות, שירותי ענן ואפליקציות למגוון רחב של תעשיות כולל: אדריכלות, הנדסה, תשתיות, בניה, ייצור, רכב, מדיה, בידור, עיצוב פנים ואמנות דיגיטלית.

 

Autodesk ישראל:

בהתאם למטרת החברה למשוך ולשמור על מיטב הטאלנטים, משרד Autodesk בתל אביב נפתח לראשונה בנובמבר 2009, כדי לאפשר גישה למתכנתים הטובים בסוגם, המהנדסים והיוצרים שחיים בישראל. כיום, עם מעל 120 עובדים, הממוקמים בשדרות רוטשילד בתל אביב, בלב "עמק הסטארט-אפים התל אביבי", תפקידה של שלוחת Autodesk הוא לשמש כמרכז R&D לשירותי הענן והכלים לתוכנות המובייל ועולם הבנייה.

Autodesk ממשיכה לחפש את המתכנתים הטובים והמבריקים ביותר שיש לישראל להציע ומחפשת סטארט-אפים עם מומחיות בטכנולוגיית ענן, עיצוב מובייל והדפסת תלת-מימד.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות