<
יום רביעי , ינואר 17 2018
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקי IT בישראל > פרויקט אופק בענן עולה לאויר בחברת החשמל

פרויקט אופק בענן עולה לאויר בחברת החשמל

ציקו משה יבנאי

ציקו משה יבנאי

IFN מקבוצת יעל מטמיעה בחברת החשמל מערכת ארגונית לניהול

רשומות ארכיון ומסמכים בענן

IFN מקבוצת יעל החלה בהטמעת מערכת לניהול רשומות, מסמכים ותהליכי עבודה בחברת החשמל. הפרויקט, שיכיל את כל אגפי ומחלקות החברה, החל בינואר 2016 ועלה לאויר בימים אלה.

המערכת החדשה תחליף מערכות קיימות בחברה לשיפור וייעול ניהול המסמכים, תהליכי העבודה וניהול הארכיון הפיזי. בנוסף, תאפשר המערכת ניהול רשומות ע"פ חוקי רגולציה (פרויקט ראשון מסוגו בארץ), ארכוב אוטומטי של מסמכים מתיבות דוא"ל אלקטרוני, מאגפי ומחלקות החברה וטעינה מאסיבית של מסמכים סרוקים.

המערכת תשרת את עובדי החברה ותאפשר ממשקים וקישורים למערכות תפעוליות. הפתרון יכלול קליטת מסמכים תוך זיהוי טקסט אוטומטי (Optical Character Recognition – OCR), יכולות חיפוש מתקדמות  והסבת המסמכים ממקורות שונים בהיקף של מיליוני מסמכים ורשומות בשנה. המערכת מבוססת תשתית FileNet Content Manager של IBM  ותכלול גם את מוצרי ה –  Navigator, Records Manager, Content Collector, Analytics ו Datacap מהסוויטה של Filenet.

יוסי שנק, סמנכ"ל תקשוב  בחברת החשמל,  "התוכן הארגוני על גווניו השונים מהווה את הנכסים המרכזיים של כל ארגון, וכל שכן ארגון בסדר גודל של חברת החשמל. ניהול של נכס זה הינו הכרח, בייחוד בארגון מודרני ומורכב, וזאת בכדי לשמר נכס זה, לאפשר נגישות למידע הרב הטמון בו, לדאוג לעמידה של הארגון בהיבטים רגולטוריים, לשמש כמקור לידע ארגוני, לשמר את הנכסים ההיסטוריים של הארגון, ולא פחות חשוב, להוות מקור לחקר הארגון ונושאים הסובבים אותו. בנוסף להיות המערכת מהמתקדמות בתחום, מיושמת המערכת בסביבה תשתיתית מתקדמת כשירות בענן.".

משה יבניאל, משנה למנכ"לIFN :  "הפרויקט עתיר טכנולוגיות ויעביר את חברת החשמל לסל הפתרונות החדשים ביותר בעולם ניהול התוכן הארגוני".

אודות IFN, מקבוצת יעל

חברת IFN, מקבוצת יעל, מתמחה בשוק ניהול התוכן והתהליכים ומספקת ללקוחותיה ושותפיה פתרונות טכנולוגיים העונים על צרכיהם הארגוניים. IFN מוסמכת יחידה בארץ לשרות ותמיכה ברמת Support Provider במוצרי ה- FileNet של חברת  IBMומתמחה בתחומיECM- Enterprise Content Management ו-ICM- IBM Case Management ומספקת פתרונות ללקוחות בארץ ובעולם. פתרונות IFN הוטמעו בהצלחה בארגונים מובילים בתחום הביטוח, בנקים, טלקום, מוסדות ממשלתיים ועוד. www.ifn-solutions.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות