<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > עסקי IT בישראל > רד וצ׳קפוינט חשפו פתרון משותף לאבטחת סייבר עבור רשתות תקשורת של תשתיות קריטיות  

רד וצ׳קפוינט חשפו פתרון משותף לאבטחת סייבר עבור רשתות תקשורת של תשתיות קריטיות  

 

הפתרון מספק הגנה רב-ממדית התואמת את התקנות האמריקאיות לחברות חשמל –  NERC-CIP  

החברות רד וצ׳קפוינט (NASDAQ: CHKP) הודיעו על שיתוף פעולה באמצעות פתרון אבטחת סייבר 'מקצה לקצה׳ לרשתות תקשורת תפעוליות של תשתיות קריטיות (OT), המגן על בקרים וציוד ה-SCADA, כמו גם ממתקפות סייבר על מערכי הבקרה והנתונים של הרשת.

אוליק ברוידא

אוליק ברוידא

״איומי סייבר על תשתיות קריטיות הפכו לסוגיה של בטחון לאומי״, אמר אוליק ברוידא, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי ברד. ״רד וצ׳קפוינט איחדו כוחות ותחומי מומחיות כדי לספק פתרון אבטחת סייבר שמאפשר הגנה אולטימטיבית לרשתות תשתיות קריטיות, דוגמת תחנות כוח של חברות החשמל״.

פתרון זה הוא חלק ממערך פתרונות ה- Service Assured Networking (SAN) של רד המאפשרים מעבר חלק ומאובטח לרשתות packet, ומשלב את ה-ICS Security Gateway של צ׳קפוינט בציוד התקשורת של רד. הוא מנהל את הגישה למתחמים האלקטרוניים המאובטחים (electronic security perimeter ,ESP) של תחנות הכוח ומגן על משאבי הסייבר ממתקפות פנימיות וחיצוניות מסוגים שונים, כולל מתקפות DDoS, ניסיונות man-in-the-middle , source-spoofing ו-session hijacking. הפתרון המשותף מתאים לכל רשת, בין אם נבנתה תוך שימוש בפלטפורמות הרשת של רד, או כתוספת לרשת קיימת.

חברות החשמל שמצטיידות בפתרון החדש זוכות למגוון הגנות ושכבות אבטחת סייבר, הכולל, בין השאר, הצפנה, מניעת פלישה לרשת, זיהוי פעולות חריגות ואימות זהות. הפתרון מאפשר לחברות החשמל לעמוד בתקנים מחמירים, דוגמת הדרישות החדשות של North American Electric Reliability Council (NERC) עבור הגנת תשתיות קריטיות (CIP).

״פתרונות אבטחת הסייבר של צ׳קפוינט למערכות בקרה מבוססות ICS/SCADA מבטיחים שמשאבים חיוניים, דוגמת מתקני ייצור חשמל, מערכי בקרת תנועה, מערכות טיהור מים ובתי חרושת, לא יינזקו״, אומר אלון קנטור, סמנכ״ל הפיתוח העסקי בצ׳קפוינט. ״השותפות שלנו עם רד מתווה דרך חדשה להעברת היכולות הללו ללקוחותינו״.

אודות רד

רד, היא מובילת עולמית בתחום ה-Access. החברה מספקת פתרונות לפישוט התפעול ושיפור הרווחיות עבור ספקי שירותי תקשורת, וחברות המפעילות תשתיות קריטיות כגון חברות חשמל, רכבות וכו. רד הוקמה ע"י האחים יהודה וזהר זיסאפל ונמצאת בבעלותם. החברה היא המרכזית בקבוצת חברות רד-בינת ומעסיקה כ-1,000 עובדים. מטה החברה ממוקם במתחם רמת החייל בתל אביב. שלוחת תפעול נוספת נמצאת בהר חוצבים בירושלים ומרכז פיתוח נוסף ממוקם בפארק הסייבר בבאר שבע.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות