<
יום רביעי , ינואר 24 2018
מבזקים

Autodesk הובילה פרוייקט שימור דיגיטלי של העיר וולטרה באמצעות מידול בתלת מימד של בתים ויצירות אמנות

עילאי רוטבין

עילאי רוטבין

 Autodesk, המובילה הגלובאלית בתחום העיצוב ב- 3D ובתוכנות הנדסה, סיימה בימים האחרונים  פרוייקט לשימור דיגיטלי של אתרים הסטוריים וארכיאולוגיים בעיר העתיקה של וולטרה (Volterra) באיטליה. הפרוייקט, שמטרתו היתה לתעד ולשמר לטובת הדורות הבאים, מבנים הסטוריים, כמו גם יצירות אמנות רבותערך, בוצע על ידי קבוצה בינלאומית של אדריכלים, מהנדסים, הסטוריונים וסטודנטים. במהלך המבצע נעשה שימוש בכמה מהמוצרים והפתרונות ה׳חמים׳ יותר בטכנולוגיה העכשווית, כולל רחפנים, פוטוגרמטריה וסריקות לייזר, כמו גם טכנולוגיות מציאות וירטואלית ותוכנת ה-Autodesk ReCap 360, שבפיתוחה לקח חלק הצוות של מרכז הפיתוח של Autodesk בישראל.

לדברי מרקו בוסלי, ראש עיריית וולטרה, ההזדמנות לצלם, למפות ולשחזר דיגיטלית כל פינה של במורשת העיר, הביאה ליצירת ׳ספר וירטואלי הסטורי׳ של וולטרה ועברה לטובת הדורות הבאים.

העיר וולטרה היא אחת הערים העתיקות בעולם, שמעולם לא ננטשה. היא נבנתה לפני כ-3000 שנה וכוללת כמה פנינים אדריכליות, דוגמת הקשת האטרוסקית העתיקה בעולם ותיאטרון רומי מרשים. הסריקות והמודלים שבוצעו במקום יסייעו לאדריכלים ומתכנני ערים בשחזורים עתידיים, אך בעיקר ישמשו לשימור המורשת התרבותית לטובת הדורות הבאים, שיוכלו לחוות את העיר בהתנסויות אינטראקטיביות ווירטואליות״, אומר עילאי רוטביין, מנהל תחום הבניה ב-Autodesk ומנכ״ל Autodesk ישראל. ״הדיגיטציה של החלקים ההסטוריים של העיר, מאפשרת מעתה להחזיר לחיים את וולטרה וההסטוריה שלה״.

הפרוייקט כלל 3 חלקים: שחזור דיגיטלי של יצירות ומבנים ארכיאולוגיים, בניית מודלים של מבנים הסטוריים ויצירת מודלים אינטראקטיביים של אתרים הסטוריים. בחלק הראשון לקחו חלק רחפני 3DR מצויידים במצלמות ותוכנות סריקה, כמו גם סורקי לייזר מתקדמים. המידע עובד והועלה לענן, שם נוצרו מודלים בתלת מימד באמצעות ה- Autodesk ReCap 360. בשלב השני נוצרו מודלים בתלת מימד של מבנים הסטוריים וארכיטקטוניים, תוך שימוש בסריקות לייזר שעובדו באמצעות Autodesk Revit. בשלב השלישי נדגמו באמצעות מצלמות דיגיטליות רבות עוצמה כל יצירות האמנות העתיקות הנמצאות במוזיאונים שבעיר, כמו גם המבנים ההסטוריים והפכו למודלים תלת מימדיים. הללו ישמשו לתערוכות וירטואליות ולמטרות מחקר ואף לטובת הדפסה בתלת מימד.

אודות Autodesk

Autodesk, היא מובילה גלובאלית בתחום העיצוב ב- 3D ובתוכנות הנדסה. Autodesk יוצרת תוכנות, שירותי ענן ואפליקציות למגוון רחב של תעשיות כולל: אדריכלות, הנדסה, תשתיות, בניה, ייצור, רכב, מדיה, בידור, עיצוב פנים ואמנות דיגיטלית.

Autodesk ישראל:

בהתאם למטרת החברה למשוך ולשמור על מיטב הטאלנטים, משרד Autodesk בתל אביב נפתח לראשונה בנובמבר 2009, כדי לאפשר גישה למתכנתים הטובים בסוגם, המהנדסים והיוצרים שחיים בישראל. כיום, עם מעל 120 עובדים, הממוקמים בשדרות רוטשילד בתל אביב, בלב "עמק הסטארט-אפים התל אביבי", תפקידה של שלוחת Autodesk הוא לשמש כמרכז R&D לשירותי הענן והכלים לתוכנות המובייל ולאחרונה, גם כבית יצירה ופיתוח לפלטפורמת הדפסת התלת-מימד Spark. Autodesk ממשיכה לחפש את המתכנתים הטובים והמבריקים ביותר שיש לישראל להציע ומחפשת סטארט-אפים עם מומחיות בטכנולוגיית ענן, עיצוב מובייל והדפסת תלת-מימד. לאתר האינטרנט של החברה ולחיפוש האתגר הבא: http://www.autodeskrnd.co.il/

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות