<
יום שני , פברואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > תוכנות > BIG DATA & BI Analytics > מנהלי דטה-סנטר: מוכנים לשלב הבא באבולוציה של ניהול תשתיות המיחשוב?

מנהלי דטה-סנטר: מוכנים לשלב הבא באבולוציה של ניהול תשתיות המיחשוב?

מאת: פבלו הורנשטיין – סמנכ"ל מוצר וקדם-מכירות, מוביל את פעילות המכירות  הטכנולוגית  ואסטרטגיית המוצר ב- Correlata.

פבלו הורנשטיין

פבלו הורנשטיין

 2015 הוותה תקופה של טלטלות ותמורות טכנולוגיות וארגונים מחוייבים כיום בנקיטת צעדים משמעותיים אשר יתאימו את עצמם למצב החדש. כבר אין לאירגונים את הפריבילגיה להתרכז בשימור המצב הקיים בלבד, אלא נאלצים לקחת יוזמה פרואקטיבית ולהתמודד מול אתגרים והזדמנויות להובלת מהלכים חדשים  תוך מימוש בטכנולוגיות ניהול חדשות וחכמות המבוססות על ניהול אנאליטי ופרו-אקטיבי של תשתיות המיחשוב הקיימות לצורך שיפור מתמיד של שירותים ומיקסום עלויות.

נוכח חידושי הטכנולוגיה הצצים חדשות לבקרים  בקצב מואץ, אופי והיצע השרותים המתרחב והולך, מורכבות הולכת וגדלה של פתרונות המיחשוב והכלה אין סופית של מידע מדיגיטציה ועד לפרוייקטים של Big Data, מוטלת אחריות על מנהלי הארגון  ליעל את  מערך המיחשוב בצורה שתצדיק  את ההשקעה בתשתיות, תתמוך באסטרטגיה העיסקית של הארגון וכל זאת בעלויות נמוכות יותר.

באופן  לא מפתיע, ארגונים נרתעים מהקצאת תקציבים נוספים מעבר להכרחי , האמורים לכאורה לתמוך בשינויים המתבקשים,  דבר שמגביל או מעכב את הרכישה של ציוד  שבימים כתיקונם,  היה עניין שגרתי.

אז מה הכיוון ל-2016?

הפוקוס בשנים הקרובות יהיה על אופטימיזצייה  של תשתיות מיחשוב קיימות ומיקסום השימוש שלהם. מסתבר שלארגונים רבים יש כ- 30% או יותר של משאבי תשתית שלכאורה מנוצלים אך למעשה לא מהווים חלק מאוסף של משאבי תשתיות בעלי קשר לוגי ופיזי היוצרים ערך כלשהו לארגון ולכן הם זמינים, ויכולים בהחלט לשמש את צרכי הארגון בחיזוק והרחבה של מערכות קיימות ובתמיכה בשירותים ואפליקציות נוספות עפ"י הצורך העיסקי.

החדשות הטובות הן שיש היום פיתרונות  המאפשרים לארגונים לצמצם את ההצטיידות  האוטומטית במערכות תשתיתיות ולהפחית את עלויות התפעול. פיתרונות אילו מבוססים על איסוף חכם של מידע ממקורות שונים, קורלציה וניתוח הקשרים והצגת ממצאים של יעילות השימוש, אופי הקצאת המשאבים והנפקת רשימה של משאבי תשתית אשר מוגדרים ומוקצים לשימוש בארגון אך לא מספקים שום ערך עיסקי. analytics-technology-ss-1920

הפיתרונות החדשים מאפשרים להשיג  ערך בכך שהם עוזרים להעלות את רמת השירות, להפחית השקעות במערכות התשתית על-ידי הגדלת הניצולת הקיימת דרך מיפוי צריכת המשאבים וחשיפתם לסיכונים מול יישומים  עסקיים. להבדיל מפתרונות ניהול קיימים שתפקידם לעזור לצוות התפעולי למצוא את מקור הבעייה לאחר שהיא כבר קרתה ופגעה במערכות יצור ובמשתמשים – מערכות אלו מאתרות  ומנתחות מבעוד מועד שימוש אופטימאלי במשאבים, מציפות כשלים במימוש מתודולוגיות של  הגנת מידע, זמינות ויתירות של מערכות, וחושפות  סיכונים עתידיים.

על : Correlataמפתחת טכנולוגיה מהפכנית ופורצת דרך של פלטפרומה אנליטית חכמה, המסוגלת לעשות קורלציה של מידע קריטי מכל התשתיות מחשוב בו זמנית ומספקת אנליזה מדויקת יומיומית ואוטומטית על מצב הביצועים והיכולות של כל התשתיות, האפליקציות וה-Service delivery. הפלטפרומה מאפשרת לחברות ראייה הוליסטית ורוחבית של כל ה-  IT Operations  ומצביעה על סיכונים אפשריים בצורה פרואקטיבית, מקומות לשיפור היעילות של ביצועים ואנרגיה והיכן ואיך ניתן להוריד עלויות. הכל מפלטפורמה אחת ועל ידי טכנולוגייה ייחודית של cross-silo predictive analyticsהמשנה את הדרך שבה חברות מנהלות כיום את תשתיות המחשוב בדטה-סנטר.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות