<
יום שבת , ינואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > תוכנות > תוכנות ארגוניות ERP, CRM > שולחן עגול: ERP במעבר לענן – המומחים עונים

שולחן עגול: ERP במעבר לענן – המומחים עונים

P1400504ERP במעבר לענן: ההצדקה הכלכלית לוויתור על השקעות העבר בפתרון On Site לטובת שירות אינטרנטי: למי זה כדאי? למה ה-Enterprises לא מתלהבים? למה ספקי התוכנות לא מעודדים גישה חיובית ובמקום זאת מדגישים את הסיכונים? האם פשרה בנוסח "ענן היברידי" היא יותר מדחיינות פחדנית? 

 עמי גולדברג נס טכנולוגיות:  הארגונים נמצאים כיום בדילמה, מצד אחד כולם מדברים על ענן, כולם מדגישים את היתרונות למעבר לענן אבל נדמה כי לא ברור בסוף היום לארגונים באם זה באמת המהלך כדאי, האם יש החזר על ההשקעה, האם הארגון יהיה תלוי יותר ויותר בגורם חיצוני בטווח הרחוק. אותם שיקולים היו בעבר בכניסה למערכות מדף גדולות כדוגמת ה- ERP של SAP. במבט לאחור, לא נראה שיש ספק ליתרונות שארגונים קיבלו מהמהלך. בהסתכלות מעט רחבה יותר, המעבר לענן הוא צעד נוסף באבולוציה של עולם המחשוב. ארגונים עוברים ל"ענן ההיברידי" כאשר הם מחליטים על צעד זהיר הנובע משיקולי רגולציה מצד אחד ובדיקת מזג האוויר המHחשובי מהצד השני. נס הפכה לשם נרדף בשוק הישראלי  למומחית בביצוע פרויקטיERPSAP   עבור שוק ה-Large Enterprise  והmid-size. כך שבהחלט נס, מתוך היתרון המשמעותי הזה, מכירה  בצורה הטובה ביותר את התמורות שחלות, ואולי בעיקר מדוברות, ביחס למעבר מON SITE לתפישה עננית הן ברישוי והן במהות ותכולת הפתרון.  אנו מחויבים בהליכה של עקב בצד אגודל עם SAP העולמית ועוקבים מקרוב אחר חזונה העסקי.

החזון של SAP וגם של שאר הספקים הגדולים בעולם זה הוא המעבר לענן מתוך הבנה שהעולם הפיזי של הרישוי , החומרה ואפילו אופי האינטגרצייה והתמיכה בלקוח ייעלמו ואט אט יקבלו תצורה עננית.  הלקוחות הטבעיים יותר לאמץ זאת הם כמובן החברות מסדר גודל קטן ובינוני שבזכות הענן מערכות הERP ושלוחותיהן, הופכות לזמינות ונגישות ובכך מקצרות טווחים עבור ארגונים אלו הן מול הארגונים הגדולים והן אל מול לקוחות הקצה.

אך ללא ספק ששוק הENTERPRISE בישראל , גם לפי סקרים שעשינו בנס, לא קופא על שמריו ומאמץ לחיקו פתרונות ענניים. בייחוד, כאשר ארגונים בסדר גודל כזה מתקשים לתת מענה בתחזוקה השוטפת למומחיות ידע משתנה וקצרת טווח מעת לעת.

אני חייב לציין כמנהל מגזר הפיננסים בחטיבת הSAP של נס, כי את המגזר הפיננסי יש להוציא מן הכלל וכניסתו לענן נבחנת כל העת, אך מותנית בפקטורים מהותיים כמו רגולצייה, ניהול סיכונים ושיקולים נוספים. בארגונים אלו למערכות מידע משקל נרחב בהוצאות הארגון ורב גוניות בפתרונות המיושמים אשר טומנות בחובן הזדמנויות לחסכון ניכר בטווח הקצר והארוך. 

דני פיירשטיין סמנכ״ל השיווק והמכירות COMAX

דני פיירשטיין סמנכ״ל השיווק והמכירות COMAX

דני פיירשטיין קומקס: לכל הלקוחות כדאי לעבור לענן והשאלה היחידה היא תזמון. ככל שההשקעות הקיימות קטנות יותר, כך נתקלים פחות במחסומים של אמורטיזציה על הנכס. אבל, כל ארגון צריך לדעת, שהמשך ההשקעות בטכנולוגיה ישנה זה "לזרוק כסף טוב אחרי כסף רע". עבור ארגון קטן שרוצה לגדול, ברור שהענן הוא הפתרון המועדף, משום שזו הפלטפורמה הטובה ביותר לסקלאביליות. בתחום הקמעונאות, במיוחד, אין תחליף לענן. רשת שיווק לא יכולה לפזר את משאבי ה-IT שלה בסניפים, לתמוך בפתרונות On Site ולסבך את הדילמות של תנאי הסף לפתיחה או לסגירה של סניף בפרטים הפיננסיים של רכישת חומרה חדשה או וויתור עליה. ה-IT היחיד שיש לו זכות קיום במגזר הזה הוא פתרון "On Demand" כפי ש-Comax מציעה.

 איתן רוב פרודוור: כמפיצי מערכות ה ERP של מיקרוסופט בישראל חשוב לנו לחדד ולהכריז באופן הברור ביותר: 'מערכות ה ERP של מיקרוסופט מוצעות כבר היום! בענן ובאופן מלא. מערכת Dynamics NAV שממוצבת לעסקים קטנים ובינוניים (SMB עם מחזור בין 5-500 מיליון דולר) מוצעת מזה שנה ויותר ללקוחות כפתרון On Line בענן באופן מלא, עם ממשק Web, בהתקנה על גבי סביבת Azure או בענן מקומי או ב SaaS, ועם אינטגרציה מושלמת ל Office 365, משולבים עם כלים אנליטים כמו Power BI ולעבודה מתוך טאבלטים ומכשירי מובייל. זו לא הכרזה או הצהרה על Roadmap, זו המציאות של מיקרוסופט שעשתה את המהפכה לחברת ענן ומשקיעה את כל יהבה וכמות אדירה של משאבים. אנו מאמינים באופן מוחלט שהשוק הולך למקום הזה. התגובה של השוק לא מאחרת, בשנה האחרונה אלפי ארגונים ברחבי העולם כבר עברו או שדרגו לענן ומתוכם יש לנו עשרות התקנות בשוק הישראלי.

 רמי מנחם SAP: יתרונות הענן הם רבים – צמצום השקעה שימוש בפועל, חסכון במשאבי אנוש,חסכון בשטח רצפה, חסכון בחשמל, הורדת כאבי ראש, חסכון בתהליכי שדרוג גרסאות, תשלום כהוצאה שוטפת ועוד. אין זה מדויק לומר שהארגונים הגדולים לא מתלהבים מן הענן. כיום, כולם בוחנים את האופציה. אפילו הבנקים שנחשבים לענף זהיר מבקשים להעביר חלק מן המערכות שלהם לענן. כל ארגון מקטן עד גדול בוחר לו את הדרך בה הוא רוצה לעבוד, בהתאם לאסטרטגיה וליעדים העסקיים שלו – יש שיעדיפו להמשיך לעבוד במודל On Premise, יש שיעדיפו לעבוד במודל היברידי – חלק מן המערכות להעביר לענן וחלק להחזיק בתוך הארגון, דבר שמאפשר לשמר את ההשקעה שנעשתה במחשוב התוך ארגוני, ויש שיעדיפו לעבור לענן באופן מלא ולומר שלום לכאב הראש של ניהול תשתיות ה- IT ושדרוג הגרסאות הפנימי. ארגונים שעובדים בעונתיות יעדיפו את מודל הענן אשר מאפשר להם לשלם על כמות מנויים בפועל לפי העונה המדוברת.  עסקים חדשים או חברות שמרחיבות פעילות יעדיפו ליהנות מן הגמישות שמאפשר מודל הענן – כיום הן רוכשות שימוש בסכום מסוים, ובהמשך כשמתרחבות מגדילות את השימוש במערכות בהתאם. אין ספק שעבור ארגוני SME היתרון של הענן בולט במיוחד. IDC  זיהתה קורלציה ברורה בין שימוש בענן לצמיחה ברווחיות:  לארגוניSME  שישתמשו במודל ענן יש כ-70% יותר סיכוי להגדיל את רווחיהם השנתיים ב- 10% למול עמיתיהם שלא יעברו לענן.SAP מציעה ללקוחותיה בתחום ה- ERP ובתחומים אחרים – לעבוד בכל אחד מן המודלים – ענן, היברידי או On Premise, באופן שישרת בצורה הטובה ביותר את יעדי הארגון.

דוד פרס וואן: המחשוב הארגוני עובר לענן בכך אין ספק . אנו רואים כיום את הסנונית בתחום

ה  ERP אשר מנסה להדביק את המהפכה שהתחוללה בעולם ובישראל בתחום ה CRM  עם Salesforce. אנו רואים התחלה של תהליך הגירה של פתרונות ERP מה-Data Center המסורתי לענן, כיום בעיקר לעננים פרטיים, אך בטווח הארוך יותר, גם לעננים ציבוריים ובמיוחד לעננים שמוקמים באתרים שונים בעולם בכוונה תחילה לספק פלטפורמה בטוחה, אמינה וזמינה ל-IT ארגוני. אין ספק שהעברת התשתיות המחשוביות לענן או למרכזי מחשוב הפרוסים בעולם, באזורים קרים מביאים לחיסכון גדול בעלויות תחזוקה ושדרוגים.הדבר שעוצר ארגונים היום מלעבור לפלטפורמות כאלו הוא נושא אבטחת המידע.

בעבר הענישו את גלילאו שאמר כי כדור הארץ סובב סביב השמש, היום אנחנו מספרים על זה בגיחוך כפי שבעוד כמה שנים נסתכל בגיחוך על אלה שטוענים שהנתונים בענן פחות מאובטחים מהנתונים על הלפטופ  הרי כבר היום חלק גדול מהנתונים האישיים ביותר שלנו נמצאים ב"ענן" כגון: Facebook, You Tube ו Google.

ארגוני Enterprise   עובדים במערכות ERP  בינלאומיים בהם הושקעו מיליוני דולרים. בנוסף לכך המערכת דורשת תחזקה מורכבת אשר מעסיקה לעיתים עשרות מומחים רוב התחזוקה היא ממשקים למערכות ארגוניות כגון בילינגCRM , ועוד. עד כה, לא קפץ לנושא הענן ב ERP אף ארגון אנטרפרייז  בגלל נושא המורכבות, הממשקים והשליטה על בסיס הנתונים והשליטה. לעומת זאת אנו רואים מגמה של וירטואליזציה פנים ארגונית במקום עבודה עם שרתים מסורתיים. ארגוני IT  גדולים מעסיקים מאות עובדים לרבות אנשי תשתיות  אשר חלק ניכר מהם מטפל במערכות ה ERP  . מעבר לענן לעיתים מייתר עבודה של עובדים . ארגונים ממשלתיים /ציבוריים להם יש ועד עובדים, נרתעים מעימות עם עובדים וזאת סיבה נוספת לחשש ממעבר לענן בארגוני אנטרפייז ממשלתיים /ציבוריים.

ה ERP בענן לארגונים גדולים עדיין לא בשל. בעיקר, בנושא ממשקים למערכות פנימיות מורכבות. בנוסף לכך, חלק מהספקים מתפרנסים ממכירת חומרה ותשתיות ולא מעוניינים לוותר על ההכנסות הפוחתות מתחום זה. ענן היברידי הוא פיתרון ביניים טוב לארגונים גדולים ומשרת גם את תחושת הביטחון בבעלות על הנתונים ושליטה על הממשקים והגיבויים . מאידך, הוא פיתרון יקר לארגונים קטנים יותר להם מומלץ לשקול מעבר לענן כבר עכשיו.

 ERP פתרונות מקומיים לעסקים קטנים-בינוניים:

באופן מסורתי, עסקים קטנים-בינוניים העדיפו פתרונות ERP מקומיים, של בתי תוכנה ישראליים. האם הענן מאתגר את יתרון המקומיות? האם היצרנים הישראליים מוכנים לתחרות במדיום החדש?

דוד פרס מנהל חטיבת One1ERP

דוד פרס מנהל חטיבת One1ERP

דוד פרס: ה ERP  הישראלי מציע ברובו פיתרונות HOSTING  אשר בהחלט מספקים מענה

לארגוני ERP  קטנים ובינוניים. היתרון של עבודה במערכת ישראלית לרבות כל המשתמע מכך, כפי שנהוג לומר  בחטיבת one1erp:  ERP"   שמדבר עברית"- One1View גדול לעין שיעור מהפלטפורמה מלאה בענן כפי שמציעה Salesforce לבין פיתרון HOSTING שמציעים הספקים הישראליים.

כפי שציינתי הפתרונות המוצעים כיום הינם פתרונות HOSTING. פתרונות אלה בהחלט מספקים הן מבחינת נוחות התשלום ללקוחות והן מבחינת השקט הנפשי ללקוח מכך שאין צורך ברכישת שרתים ותחזוקתם. One1View מציעה ללקוחות במגזר הקיבוצי פתרון HOSTING מלא הכולל יישום Pre-configured  לקיבוץ. כיום עובדים עם הפתרון מספר קיבוצים . החברה המיישמת הינה ענאגל .

עמי גולדברג:  לחלוטין כן. נס ידועה הייתה עד לפני שנים ספורות במומחיותה בפרויקטי

ERP SAP  גדולים ומורכבים בלבד עבור ארגוני הענק בישראל. התחרות תמיד הייתה מול ספקים מקבילים בסדרי גודל שלהם. אך בשנים האחרונות אנו עוסקים בהתאמת הפתרונות שהוכיחו את עצמם ב-Enterprise, למגזר שאנו קוראים לו Upper Mid-Market. להם, ולא מעט בזכות פתרונות עננים ארוזים, אנו יכולים להציע חבילות מוכנות לשימוש, מותאמות לדרישות בישראל, ללא קונפיגורציה משמעותית  נוספת, למעט התאמות "קוסמטיות". פרויקט SAP שמגיע מנס כחבילה ייעודית לוורטיקל ספציפי יכול להסתיים תוך שבועות ספורים, ויחד עם זאת להיות תחרותי גם מבחינת מחיר הרישיונות ועלויות תחזוקה גם אל מול מוצרים מתחרים מקומיים. פתרון הענן משולב בלשכת שירות המוצעת על ידנו, מביאה להוזלה משמעותית של התחזוקה השוטפת בארגונים אלו, שאינם מסוגלים להחזיק בכוננות קריאה מומחי ידע מסוגים שונים.

איתן רוב: שאלה מצוינת, הענן בהחלט מאתגר את יתרון פתרונות ה ERP  המקומיים שלא

בנויים להשקעות האדירות שנדרשות בכדי לבצע אינטגרציה אמיתית של פתרונות ERP  על גבי תשתיות ענן. חזון מיקרוסופט מדגיש מזה שנים את העיקרון שנקרא "Better Together" – כלומר פתרון ERP מתקדם שעבר אופטימיזציה מושלמת לעבודה על סביבת Azure של מיקרוסופט ונהנה מכל היתרונות בהיבטי אבטחת מידע, פרטיות, ביצועים ושרידות שגלומים בתשתית הענן של מיקרוסופט. פתרונות ERP מקומיים מתקשים להציע כיום אפליקציות Mobile, אפליקציות אנליטיות כדוגמת Power  BI אינטגרציה עם שירותים חכמים המציעים CrossSale/UpSale כמו Machine Learning , ניהול מסמכים וכלי Collaboration כמו Skype ו Yammer הקיימים בחבילה של Office365. בשנה האחרונה מיקרוסופט ישראל הוסיפה מעל ל 300,000 משתמשי Azure  רק בשוק הישראלי ומאות אלפי תחנות Office 365 – שהופכים בבת אחת ללקוחות פוטנציאליים למערכות ה ERP  שלנו. 

 רמי מנחם: מערכות ה- ERP הישראליות יכלו בעבר להתמודד עם המערכות הבינלאומיות, אך זה הולך ונהיה קשה יותר ויותר. נוצר קושי הולך וגובר ולהתמודד עם השינויים הרבים המתרחשים בעולמנו – כניסת המובייל, צורך באינטגרציה לרשתות החברתיות, מהפיכת ה-In memory, האינטרנט של הדברים (IoT), שילוב אנליטיקה אינטגרלית במערכת ה ERP בזמן אמת, תקנות ורגולציות ועוד. בנוסף, אין לחברות הישראליות את המשאבים הדרושים להציע פורטפוליו של פתרונות ענן מתקדמים אשר מרחיבים את הפונקציונאליות המוכרת בעולמות ה ERP, כדוגמת ניהול טאלנטים כחלק מפתרון ההון האנושי בענן, או פתרון סחר רב ערוצי בענן, CRM מתקדם, יכולות חיזוי אנליטי, ניהול נסיעות, ועוד עשרות מוצרים דומים.

שני מוצרי ה- ERP שלנו לעולמות ה- SME: SAP S/4 HANA ו- SAP Business One נהנים מהערכים המוספים של הטכנולוגיה המתקדמת מחד והפונקציונאליות העשירה אשר ניתנת לצריכה בענן מאידך. אגב, בשני המוצרים הושקעה עבודה רבה לפיתוח ממשק משתמש HTML מתקדם וידידותי, כדי שניתן יהיה לצרוך את התכנים מכל מקום ומכל מכשיר. הבידול של SAP בתחום ה- ERP נובע בראש ובראשונה מפלטפורמת SAP HANA עליה רצה מערכת ה- ERP בענן או On Premise. מדובר בפלטפורמה המשלבת בסיס נתונים חדשני ועתיר ביצועים ומושתת על טכנולוגיית In-Memory. אך היא הרבה מעבר לכך – על גבי הפלטפורמה לקוחות מקבלים גם יכולות DR, Hadoop, MultiTenancy ואפשרות פשוטה לבנות אפליקציות, או להשתמש באפליקציות מוכנות. מגוון האפליקציות על בסיס- SAP HANA מכסות מגוון רחב של תחומים ופתרונות ייעודיים לענפים שונים בתעשייה, אשר פותחו על ידי שותפינו העסקיים ברחבי העולם.

SAP כחברה גלובלית, ממשיכה לצמוח ולהרחיב את סל המוצרים שלה לשירות כל מחלקות הארגון. החוסן הכלכלי שלה מאפשר לה להשקיע השקעות ענק ברכישות, בפיתוח, בלוקליזציה מלאה וגם בשירות ותמיכה. כמות אדירה של שותפים מפתחים כל העת פתרונות ייעודיים לצרכים שונים ולענפים שונים. פיתוחים ייעודיים אלו נמצאים ב- Market Place של SAP וזמינים לכל אחד. ל- SAP בישראל למעלה מ- 3,700 לקוחות ERP, הן ארגונים גדולים, ארגוני SME ועד ארגונים קטנים, כך שהקביעה כי ארגוני SME מעדיפים פתרונותERP  מקומיים אינה נכונה. מדובר במאגר ידע עצום וכמובן ניסיון רב של השותפים שלנו – שכל אחד מהם מתמחה בענפי תעשייה מסוימים. בשנים האחרונות החברה השקיעה במיוחד בנושא פשטות היישום ופשטות תפעול המערכות. בעסקים קטנים ובינוניים פשטות היישום ופשטות התפעול חשובות באופן מיוחד. השילוב של מודל ענן ופלטפורמת SAP HANA – מאפשרים לעסקים קטנים ובינוניים לצרוך חדשנות בפשטות יחסית.

 ERP בתעשייה ובשירותים:

איך תבחרו את הפתרון האופטימלי לוורטיקל שלכם? למה לתעשייה חשוב לבחור אינטגרטור שמבין את עולם היצור והלוגיסטיקה?  האם המגזר החקלאי נשכח? מה קורה במגזרי הבריאות, בחינוך ובאקדמיה, בשלטון המקומי ובתחבורה?

 איתן רוב: אנחנו חלק מ Eco System עולמי שמונה מעל ל 2500 שותפים. כמעט מחצית מהם מפתחים מגוון אדיר של פתרונות לכל ורטיקל קיים. במקביל מיקרוסופט מאפשרת לכל השותפים להציג ולשווק את הפתרונות שלהם זה לזה, וכך או שאנחנו מפתחים לעצמינו פתרונות ורטיקליים עמוקים בתחומי בהם יש לנו התמחות ייחודית לדוגמה בתחומי הייצור, הרכב, ההפצה, הלוגיסטיקה, הפרויקטים והשירותים. לחילופין, במקרים אחרים אנחנו בודקים עם החברות האחיות שלנו ברחבי העולם (לפרודוור 15 חברות אחיות בכמעט כל מדינות אירופה), במקרים רבים ניתן לזהות נסיון מוכח ומצטבר ביישום ובהטמעה של ורטיקל כזה או אחר. מצד שני, ארגונים ולקוחות מצפים כיום מהאינטגרטור להבין את המורכבות ואת העומק שנגזרים מעולמות התוכן הייחודיים להם, כשזכינו בפרויקטים בפקר פלדה וחוד אסף (מיצרני הפלדה הגדולים בשוק הישראלי) עשינו את זה רק לאחר שהצגנו פתרון ורטיקלי והבנה עמוקה של צורכי הלקוחות למול המתחרים, באופן זהה אצל יצרניות האנרגיה דוראד, דליה, אדלטק.

דוד פרס:  אין צל של ספק שפרויקט ERP המבוצע נכון, מתוך הבנת האימפרטיב העסקי ותוך שימוש במתודות המוכחות כ- Best Practice, יכול להיות קו פרשת המים בהיסטוריה של ארגון, עסקי או ציבורי. התרבות הארגונית השלטת ב-One1 מעודדת לימוד, חשיבה ביקורתית, הסקת מסקנות איכותיות וכמותיות, אגירת הניסיון וגיבושו במערך פורמלי של מתודות ניהול פרויקטים. היום אנו מבצעים פרויקט ERP מהר יותר, זול יותר ובטוח יותר משום שלמדנו מכל ניסיון קודם, השכלנו מכל אתגר שעמדנו בו, ומהקשבה אינסופית ללקוחות. אנחנו מציעים היום פיתרון One1View ל25 ורקטילים בינהם: מאפיות, ענף הבשר והלול, מכוני תערובת, בתי אריזה, תעשיית הפלסטיק , רשתות בתי ספר ועוד.

יצרנו ב- One1את התנאים האופטימליים לניהול פרויקטים של ERP מכל הסוגים והגדלים בתעשייה, והקפנו את מרכזי הידע האלה בכל השירותים הנלווים ל-IT התעשייתי.

אנחנו היחידים שמציעים פתרונות רצפת יצור כחלק מה ERP שלנו בעזרת מחלקה מיוחדת המעסיקה מהנדסי בקרה עם התמחות בתעשייה. הדבר חוסך מאות אלפי שקלים לארגונים ונותן שקט נפשי בכל נושא הממשק ביו רצפת היצור ל ERP.

לשמחתנו אנחנו מובילים את המגזר הקיבוצי חקלאי עם פתרונות One1View לבתי אריזה, ניהול גד"ש ( גידולי שדה), מדגרות ולולים וכן פתרונות למדגה. מצאנו אוקיינוס כחול בתחום זה ואנו גאים לספק פתרונות.

מגזר הבריאות נשלט כיום על ידי פתרונות סאפ בגלל המרכבה. לכן הכניסה לשחקנים חדשים מאתגרת. אנו מציעים פתרונות לרשתות בתי ספר כגון רשת עמל, רשת אמי"ת, ויצ"ו ועוד. לגבי האקדמיה האוניברסיטאות הגדולות עובדים עם אורקל סאפ אך המכללות עובדות ברובם עם פתרונות ישראלים . אנו עובדים כיום במרכז האקדמי רופין, במרכז הטכנולוגי בחולון ועוד. השלטון המקומי עובד בעיקר עם מערכות מתמחות. חברת וואן רכשה לפני יותר משנה את החברה לאוטומציה המספקת פיתרון כולל לרשות לרבות גבייה, ניהול כספים , לקוחות ועוד.

 רמי מנחם: בעבר הרחוק, כאשר ארגון נדרש למערכת מידע הוא עבד על פיתוח המערכת

פנימית, אך העידן הזה חלף מן העולם. כיום, ניתן לרכוש פתרונות מדף מוכנים כמעט לשימוש . לכל עסק בכל ענף יש את המאפיינים הייחודיים עבורו. גופי תעשייה זקוקים למערכות וכלים לניהול ייצור, חברות נדל"ן צריכות מודולים לניהול הנדל"ן והפרויקטים, חברת הסעות צריכה מודול לניהול האוטובוסים, שיבוץ נהגים, מעקב אחר טיפולים תקופתיים וכו'. במקום לרכוש מערכת בסיסית ולפתח לבד מודולים, מה שמסרבל ומייקר את התהליך, חשוב לחפש פתרונות ERP עם מודולים ייעודיים לענף המסוים בו הארגון פועל, המוכנים כבר לשימוש. חשוב גם לבחור שותף מיישם עם הניסיון והידע המוכח בתחום הזה. בדיקות כאלו יאפשרו לארגונים קטנים ובינוניים ללמוד מניסיון העבר, של חברות באותו הענף, יחסכו טעויות, עיכובים והוצאות מיותרות.SAP מביאה עימה שפע ניסיון כמעט בכל ענף בישראל ועוד יותר ניסיון וידע מן העולם, יחד עם יישומים מוכנים לשימוש המוצעים ב-  SAP market. בשורה התחתונה, מעבר לכך שפתרון ERP  מותאם תעשייה מייעל תהליכים, הוא הכרחי בעולם המהיר והטכנולוגי של היום, בו אין זמן להמציא את הגלגל בכל פעם מחדש.

 ERP תחת מתקפת סייבר:

מי יכול להבטיח לכם, שאתם לא הקורבן הבא במלחמת הסייבר? האם אפשר להפריד בין היישום שבענן לבין מעטפת ההגנה שלכם? האם יש צורך ברכישת שירותי אבטחה מספק ענן מתמחה – או שרצוי להשאיר את ניהול האבטחה "בבית"? האם מומחה האבטחה צריך להיות מעורב בפרויקט מהיום הראשון?

 איתן רוב: ככלל, רמת אבטחת המידע בענן של ספק ענן ברב המקרים הרבה יותר טובה וחזקה מרמת אבטחה של הלקוח בשל הידע והניסיון המצטבר. בנוסף חשוב להבין האם ה ERP  מוצע ב SaaS או כענן פרטי. כאשר מדובר במערכת SaaS, הספקים הידועים מספקים רמת אבטחה גבוהה שכן הענן משותף למספר לקוחות ופגיעה בשירות עלולה לפגוע בכל הלקוחות. כאשר מדובר ביישום ERP המאורח בענן פרטי, במקרה זה הענן הפרטי עלול להיות חשוף יותר ויש להגן עליו בהתאם לאופי השירות שהוא מספק.  ספציפית בענן של מיקרוסופט (Azure) , רב חברות האבטחה כגון CheckPoint, F5, Juniper, Fortinet ועוד מציעות כבר היום את מוצרי אבטחה שלהם בענן של מיקרוסופט Azure ובעצם מאפשרות לקבל את אותה רמת אבטחה שאנחנו ומכירים בעולם ה On-Premise. זה רלוונטי במיוחד כאשר ארגונים מחליטים לא רק ליישם אפליקציה בודדת בענן אלא להעביר את כלל המערכות והיישומים שלהם לענן הפרטי. מומלץ מאוד לשלב מומחי אבטחה המתמחים בענן ומכירים טוב מאוד את היצרנים ואת שיטות האבטחה שלהם.

רמי מנחם  מנהל תחום General Business & Partner Ecosystem, ב-SAP ישראל.

רמי מנחם מנהל תחום General Business & Partner Ecosystem, ב-SAP ישראל.

רמי מנחם: אין ספק שיש להתייחס בכל הרצינות הראויה לאיומי הסייבר כיום. הפושעים עברו לזירת האינטרנט כי יש שם עובר כסף ומידע – ששווה הרבה כסף. מערכות ה- ERP הן מערכות ליבה בארגונים גדולים ועד קטנים ולכן יש לייחס לאבטחת מידע את מלוא הרצינות. חשוב לצרף מומחה אבטחה שילווה את הפרויקט, יבצע בדיקות, ישאל את השאלות ויקבל את התשובות. איומי הסייבר מחדדים שוב את החשיבות של רכישה מיצרן גדול, אשר יש לו את המשאבים לבצע בדיקות מקיפות של אבטחת מידע למערכות שלו ומחזיק לשם כך משאבים אדירים. היקף ההשקעה של SAP בדאטה סנטרים שלנו בתחום אבטחת המידע וה- DR הוא עצום. כך למשל לקוחות שצורכים פתרונות ענן במסגרת HEC  ( HANA Enterprise cloud) – ענן פרטי מבוסס HANA מבית SAP נהנים ממעטפת הגנה טובה יותר. 

דוד פרס:  אכן נושא אבטחת המידע והסייבר הינו מאתגר ואיש לא יכול להבטיח שלא יהיה הקורבן הבא.

לפני מספר חודשים אחד מלקוחותינו הותקף במתקפת סייבר . הרמנו את הכפפה ובסיוע חטיבת הסייבר ואבטחת המידע ב וואן עזרנו לו לצאת בשלום מהמתקפה וכן לשלב מוצר סייבר המשולב במערכות הארגוניות שלו. אין ספק שהארגונים חייבים להיערך למתקפה הבאה ולמצוא פתרון  תכנה לכך במידי. אנחנו מציעים היום פיתרון אבטחה בענן בשם ADALOM  חברה שנרכשה לאחרונה על ידי מיקרוסופט ומיושמת על ידי וואן. ההתמחות היא הפתרון. לא משחקים עם התקפות סייבר. חייבים לפנות למקצוענים אשר יודעים לעשות את העבודה. היתרון שאנו מציעים היום הוא שילוב ERP  בענן + פיתרון סייבר ואבטחה  עם יועצים מומחים מחטיבת אבטחת המידע

 SAP vs ORACLE:

המאבק הגלובלי יוכרע בענן והפרס מוערך ב-100 מיליארד דולר. אז למה הג'נטלמנים לא מורידים את הכפפות? האם יש צורך בפדרציות של מטמיעים של כל סביבת עבודה כדי לאפשר בחירה חופשית ונוחות בהחלפת ספק השירות?

רמי מנחם: הקרב היום בין החברות הגדולות בעולם הוא על הענן.SAP הפכה ללא הרבה רעש לחברת הענן הגדולה בעולם. באמצעות רכישות ופיתוחים מציעה היום SAP  את פורטפוליו הפתרונות המקיף ביותר בשוק, הכולל פתרונות לכל מחלקות הארגון, בין אם זה Ariba לתחום הרכש, Success Factors לניהול ההון האנושי, C4C- ניהול קשרי הלקוחות ואחרים. יש לנו את מספר המשתמשים הרב ביותר: למעלה מ- 70 מיליון משתמשים בענן. הכנסות החברה בתחום הענן צומחים בממוצע כל שנה ב- 140% ולפי תוצאות 2015 רבעון אחרון, אנו כבר ב- 129% גידול, שנה על שנה. SAP חרטה על דגלה לפני כשנה להיות The Cloud Company. המטרה הזו הושגה ואנו ממשיכים בתהליך ההשתפרות, ההתרחבות והחדשנות.

עמי גולדברג, מנהל התחום הפיננסי בחטיבת הSAP בנס

עמי גולדברג, מנהל התחום הפיננסי בחטיבת הSAP בנס

עמי גולדברג: זו בדיוק שאלה שמבהירה חוסר הבנה בנושא כיצד בוחרים אינטגרטור/ ספק הטמעה מקצועי וטוב. נכון הוא שלכל ספק/ מטמיע יש את הידע הטכנולוגי של המערכת אותה בחר להטמיע (בין אם היא SAP, אורקל או אחרת ), אך המומחיות שלו נבחנת בהבנה של תהליכי הליבה של הלקוח, בצרכים העסקיים שלו ובהתאמת המערכת בדיוק לצרכיו ולמידותיו תוך יכולות ניהול הסיכונים בפרויקט בדרך האופטימאלית. הייחודיות שלנו היא בדיוק במיקוד הזה! אנו היום יודעים ומכירים את התהליכים העסקים אצל הלקוחות שלנו , יודעים לאפיין אותם ולייצר כל הזמן אופטימזיות עבור הלקוח . גם בפתרונות הענן וגם בפתרונות המתקדמים מאפשרות  החברות פלטפורמה מתקדמת ליישום.  בתחום הפיננסי השונות בתהליכי הליבה דורשת מומחיות ידע מעבר לאותה פלטפורמה, טובה ככל שתהיה והיא נדרשת כיום ע"י הלקוחות. יתרה מכך, במגזר הפיננסי לדוגמא ומתוך עשרות פרויקטי ERP ו-CRM בבנקים ובחברות הביטוח בישראל הגענו לרמת מומחיות כזו שלמעשה אנו מציעים היום לא רק מערכת ERP אלא ממש מערכות ליבה עסקיות לצורכי הארגונים הללו. לדוגמא:  בעולם הביטוח אנו היחידים שיודעים להטמיע ניהול מערך תביעות, ניהול תשלומים וגבייה באופן אפקטיבי, ניהול מרוכז של הנכסים הפיננסיים, ניהול סיכונים ותמיכה ברגולציה ובמדיניות הארגון, ניהול תהליכי הלוואה באופן אינטגרטיבי, ניהול עמלות ותמריצי סוכנים ואופטימיזציה של תהליכי המכירות ועוד. כל זאת תחת פלטפורמה אחת של SAP. בבנקאות אנו למעשה יודעים היום לנהל מקצה לקצה של כל תהליכי הבנק בפלטפורמה אחידה, ניהול תהליכי ליבה בנקאיים, חיבור הנתונים ללקוחות מכל מקום ובכל זמן, בסניף, באון ליין ובמובייל, ניהול סיכונים פרואקטיבי ובזמן אמת לבקרה פנימית ועוד. במערכת SAP עם פתרונות ליבה ייחודיים ומוכחים.

 Microsoft ERP:

המנכ"ל סימן את הענן כיעד אסטרטגי ו-Azure מתחילה לצבור מומנטום. אז למה היא לא מצליחה להפוך את Dynamics Apps as a Service למכבש מכירות, כפי שהיא ידעה לעשות במחשוב ארגוני "קלאסי"?

האם האסטרטגיה המסורתית שלה, פתרון קל להטמעה, פשוט לשימוש וזול ברכישה – שמספיק טוב ל-80 אחוז מקהל היעד – פשטה את הרגל?

האם היא לעולם לא תסתגל לעולם של שירותים במקום מוצרים?

רוב איתן, סמנכ"ל מכירות, פרודוור ישראל בע"מ

רוב איתן, סמנכ"ל מכירות, פרודוור ישראל בע"מ

איתן רוב:  Azure הוא הצלחה אדירה ברחבי העולם ובישראל בפרט, קצבי האימוץ של תשתית הענן מהווים את מנוע הצמיחה הכי גדול של מיקרוסופט מאז ש Office הושק אי שם בשנות השמונים של המאה הקודמת וכמו שציינו עם מעל ל 300,000 משתמשים רק בשוק הישראלי בשנה האחרונה.  מיקרוסופט שועטת קדימה כמו שרק היא יודעת לעשות. למערכת Dynamics NAV כבר יותר מ 120,000 ארגונים בכ 200 מדינות ברחבי העולם. מיקרוסופט הכריזה לפני חודש שגרסה 7 של מערכת ה ERP  לארגונים ה Enterprise – Dynamics AX גם היא תוצא במודל מלא בענן החל משנה הבאה. מערכת Dynamics AX היא מערכת ה ERP  ל Enterprise שהוסיפה הכי הרבה רישיונות בשוק האמריקאי בשנה האחרונה! מיקרוסופט החלה להציע פתרונות ERP  ארוזים עם ורטיקלים תחת ה Azure Marketplace ומאפשרת לארגונים גדולים להתנסות במערכות Dynamics AX ולאפשר להם לחוות את השימוש לפני הרכישה. פתרון ה NAV תומך באסטרטגיה של מיקרוסופט לתת פתרון זול ומהיר ל 80 אחוז מקהל היעד ובאמצעות פלטפורמת הענן של Azure. באמצעות הענן מיקרוסופט מצליחה להנגיש את ה ERP שלה גם ללקוחות קטנים של בין 3-5 משתמשים ועד אלפי משתמשים .כל אלו יחד מהווים שינוי פונדמנטלי ומהותי ביותר שמיקרוסופט ביצעה מעודה במודל העסקי שלה וההצלחה של Azure  ושל O365 סוללות את הדרך עבור Dynamics NAV ו AX

 איפה IBM, HP, Salesforce, אמזון, Google וכל שאר המתיימרים לעצב את העתיד הדיגיטלי שלנו?

למה פתרונות ERP בענן לא שוברים את התבניות המסורתיות של יחסי ספק תוכנה-לקוח עסקי? איפה ה-UBER של ה-ERP? מי יעז לחולל מהפך פרדיגמה שמצדיק להתחיל את המשחק על דף חלק? האם אנו מחכים לסטארט-אפ חצוף, שלא מחובר בחבל הטבור לעולם הישן ולכסף הגדול?

עמי גולדברג:  לסיכום הדיון אני רוצה לחבר את האסטרטגייה של נס לזו של SAP ובכלל למגמת הענן העולמית- אנו נמצאים בתקופה בה יש שתי מגמות עיקריות בשוק הERP. האחת, ארגונים גדולים, אשר יישמו בעשור האחרון מערכות קלאסיות של ERP , עוברים ליישום השלב שני של חיבור המערכות למערכות הליבה שלהם ומבינים שעל מנת לתת ללקוח הקצה שירותים חדשניים צריך מערכת יציבה עם מנועים מוכחים אשר טכנולוגית מאפשרת התאמה לתמורות בעולם החיצוני לחברה. מגמה שנייה, שייכת לארגונים שמחפשים פתרונות חדשניים לטיפול במהימנות, זמינות ומהירות עם כמויות עצומות של מידע (Big Data) פנים וחוץ ארגוני,  לצד הצורך לנתח אותו, והיכולת לשלוף  מתוכו נתונים ודו"חות במהירות וביעילות. ארגונים מחפשים מענה לכל נושא זמינות הנתונים, לרבות עבודה מהבית, עבודה מרחוק וקבלת היישומים על גבי המכשירים הניידים – טאבלטים וטלפונים חכמים. לטובת שתי מגמות אלו, נס וסאפ חברו יחדיו ויצאו לשוק הישראלי עם היצע טכנולוגי ומערך של שירותים ומוצרים העונה למגמות אלה. כך, הפלטפורמה של סאפ מבוססת HANA, נותנת מענה לטיפול בעולם הנתונים רחבי היקף (Big Data), עם יכולת עיבוד מהירה של הנתונים באמצעות טכנולוגית In Memory, ושליפת הנתונים והצגתם במגוון רחב של יישומים – במערכת ה-ERP ומחוצה לה. לטובת מימוש הטכנולוגיה הזו בצורה המהירה והפשוטה ביותר. נס בנתה מעבדה-Ness 4 HANA, הכוללת בתוכה את כל הפתרונות החדשניים מבית SAP, לרבות הקמת מערכת, Best Practice SAP  המבוססת על כלל הפתרונות של סוויטת HANA  והמותאמת לעבודה בשוק הישראלי, הדמיה של עבודה בתצורת מחשוב ענן, ושימוש בממשק המשתמש החדשני מבית סאפ. בדרך זו, אנו מראים ומציגים ללקוחות את החדשנות הטכנולוגית של  סאפ ויכולות האינטגרציה של נס עבור כל מגזר ומגזר.

 רמי מנחם: להבדיל מחברות אחרות שקפאו על השמרים, SAP ממשיכה לחדש, להרחיב את פורטפוליו הפתרונות שלה, לפתח עוד ועוד טכנולוגיות חדישות, לרכוש חברות שמתאימות לאסטרטגיה שלה ולשפר את תכונות הפתרונות ואת קלות היישום והשימוש. החברה קיבלה החלטה בזמן הנכון לאפשר ללקוחותיה בכל סדר גודל המיישמים את כל אחד מן הפתרונות לעבוד בכל מודל המתאים להם: ענן, און פרמיס או מודל היברידי ובמודל התמחור המתאים להן. להרגשתי בתחום ה- ERP אנו ניצבים כיום בפער גדל והולך לטובתנו מול המתחרים שלנו – הן יצרניות התוכנה הקטנות והן הגדולות. אנו נמשיך להשקיע ולשפר למען לקוחותינו כי שביעות רצון היא המפתח לגידול והבאת עוד ועוד לקוחות.  

אודות מערכת ITnews

נגישות