<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > תוכנות > מחשבי-על, מחשוב תעשייתי > קיידנס מרחיבה פעילותה בישראל – השיקה את המרכז החדש בפתח תקווה

קיידנס מרחיבה פעילותה בישראל – השיקה את המרכז החדש בפתח תקווה

אדר סגל, מנהל מרכז המכירות והתמיכה של קיידנס ישראל: צמחנו בכוח האדם בישראל במהלך השנה החולפת בכ-10% וכ-35% בשנתיים האחרונות

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence) ישראל קיימה לקראת ראש השנה שני אירועים חגיגיים, בהשתתפות בכירי החברה בארץ ובעולם, לקוחות, שותפים עסקיים ומאות עובדי החברה.

אירוע ערב ללקוחות החברה התקיים בגלריית מאירהוף בתל אביב, בהשתתפות בכירים בתעשיית ההייטק והאלקטרוניקה הישראלית ובנוכחות צ'ארלי הואנג, סגן נשיא בכיר למחקר ופיתוח בקיידנס. את האירועפתח אדר סגל, מנהל מרכז המכירות והתמיכה של קיידנס ישראל, האחראי על הפעילות העסקית והשיווקית של החברה בישראל.

סגל אמר כי "לקיידנס, על 250 עובדיה בישראל, היתה שנה מצויינת, של הרחבת הפעילות העסקית והנוכחות בסגמנטים שונים של תעשיית השבבים הישראלית. זו הייתה שנה של צמיחה אורגנית וגם צמיחה באמצעות הרכישות של Jasper ועסקי ה-  1IP של Transwitch שהביאו עמן טכנולוגיות פורצות-דרך לפורטפוליו המוצרים שלנו. בהתאם, צמחנו בכוח האדם בישראל במהלך השנה החולפת בכ-10% וכ-35% בשנתיים האחרונות". סגל ציין כי "ההחלטה לאחד את מרכז המכירות ומרכזי הפיתוח במבנה אחד בפתח תקווה, הינה חלק ממהלך אסטרטגי שדרש השקעה גדולה של חברת קיידנס העולמית ויבוא לידי ביטוי בשיפור נוסף בשירות הניתן ללקוחות החברה ובקשר עם השותפים העסקיים".

צ'ארלי הואנג הציג באירוע את מפת הדרכים של התעשייה בה פועלת קיידנס ואמר: "קיידנס העולמית רואה בישראל שוק חשוב מאוד בתעשיית האלקטרוניקה והשבבים הגלובלית. היזמות הטכנולוגית שמפותחת בישראל מציגה מוצרים, טכנולוגיות וכלים יוצאי דופן, שמשפיעים ומקדמים את שוק האלקטרוניקה ברחבי העולם". הואנג הציג נתונים לפיהם שוק האלקטרוניקה העולמי עתיד לצמוח מ-1.7 טריליון דולר ב-2014 ל-2.3 טריליון דולר ב-2018. בתוכו, תחום השבבים עתיד לצמוח מ-330 מיליארד דולר ב-2014 ל-430 מיליארד דולר ב-2018. הצמיחה צפויה בעקבות מספר מגמות שמניעות את התעשייה: שוק הסמארטפונים והמובייל, תחום הרכב, חוות השרתים, הענן וה-IoT שמתרחבים וצומחים בקצב טוב ברחבי העולם. "עם זאת", אמר הואנג, "אנו רואים שאתגרי התוכנה והוריפיקציה מגדילים את עלויות פיתוח ה-SoCs (מערכות על-שבב). קיידנס נדרשת לאתגרים הללו ובשנתיים האחרונות הכריזה על לא פחות מ-12 מוצרים, טכנולוגיות וכלים חדשים שמסייעים לשותפינו ולקוחותינו לעמוד באתגרים ולתכנן את השבבים בצורה יעילה, זולה ומהירה".

הרצאת האורח באירוע ניתנה על ידי ד"ר גבי חיון, סגן נשיא למחקר ופיתוח בחברת Mobileye, אשר שיתף את הקהל בפרטים מרתקים אודות החידושים הטכנולוגיים האחרונים של החברה ושיתוף הפעולה הטכנולוגי המוצלח עם קיידנס.

למחרת, באירוע בוקר חגיגי התקיים טקס החנוכה הרשמי של המרכז החדש בפתח תקווה, בהובלתו של שלומי עוזיאל, סגן נשיא למחקר ופיתוח בקיידנס. האירוע התקיים בהשתתפות עובדי קיידנס, שותפים ואורחים מהארץ ומחו"ל, ובמעמד ראש עיריית פתח תקווה, יצחק ברוורמן.

המרכז החדש מאחד את גוף המכירות והתמיכה (שהיה עד כה בהרצליה) בניהולו של אדר סגל, ואת גוף המחקר והפיתוח (שהיה עד כה בפארק אפק בראש העין) למבנה משותף חדש שבנייתו הסתיימה לאחרונה, ב"בנייני המרטון" שבאזור התעשייה אם המושבות בפתח תקווה. המבנה החדש, הנפרש על פני 5,000 מ"ר, מכיל בין היתר, אולם כנסים ואירועים לטובת העובדים ולקוחות החברה וכן כיתות לימוד והדרכה. לקיידנס מרכז פיתוח נוסף באזור התעשייה מתם בחיפה שימשיך לצמוח  כמרכז הפיתוח הצפוני של קיידנס בישראל.

יצחק ברוורמן בירך את קיידנס ישראל על הקמת המרכז החדש ואמר: "אני שמח על החלטתה של קיידנס להקים את משכנה בעיר פתח תקווה. אנו שמים דגש על פיתוח אזורי מסחר והייטק בעיר וכפי שניתן לראות, המהלך נושא פירות יפים. אנו נמצאים רק בראשית הדרך ומנהלים משא ומתן עם מספר גדול של חברות נוספות, מהמובילות והמוכרות בישראל, שמעוניינות להגיע לפתח תקווה, לאור מיקומה המצוין והנוח בין כל צירי התנועה הגדולים במרכז הארץ".

אבי חסון, המדען הראשי, אשר נבצר ממנו להגיע לאירוע, ברך את קיידנס באמצעות סרטון, בו אמר בין היתר: "משרד המדען הראשי וקיידנס צעדו דרך ארוכה יחדיו, המסמלת את פעילויותיה המגוונות של החברה בישראל. ישראל מכילה את אחד הריכוזים הגדולים בעולם של מרכזי מחקר ופיתוח לתעשיית המוליכים-למחצה, עם יותר מ-200 חברות פאבלס הפועלות בישראל – רבות מהן משתמשות בכלים של קיידנס לתכנון השבבים. במהלך 25 השנים האחרונות, צמחה קיידנס בישראל ממרכז קטן של מכירות ושירות למרכז יזמות משמעותי בנוף המקומי. קיידנס עשתה זאת באמצעות רכישת חברות סטארט-אפ במקביל לצמיחה אורגנית. רבות מהחברות שמשתמשות בטכנולוגיות של קיידנס נעזרות במענקים של משרד המדען הראשי וכך למעשה, בצורה עקיפה, נהפך המדען הראשי לאחד הלקוחות המרכזיים של קיידנס בישראל. פיתוח שבבים נעוץ בשיתוף פעולה בין המפתחים לתעשיית ה-EDA, וניתן לראות כי בהסתכלות מקומית, הסיוע הקרוב שקיידנס נותנת למפתחי השבבים עונה על צורכיהם בצורה מלאה ואני מאחל להמשך הגדילה של קיידנס בישראל, לטובת השוק המקומי והעולמי".

 

Cadence Design Systems (קיידנס)

קיידנס דיזיין סיסטמס היא חברת תוכנה ציבורית בינלאומית, פועלת ומובילה עולמית בתעשיית ה- EDA (Electronic Design Automation) למיכון התכנון האלקטרוני של מערכות אלקטרוניות מורכבות. קיידנס מפתחת כלי תוכנה, מתודולוגיות ושירותים המאפשרים את תכנונם של שבבים ורכיבי חומרה מתקדמים. פתרונות התכנון והאימות (וריפיקציה) של קיידנס מאפשרים ללקוחותיה לפתח את דור העתיד של התקני המוליכים למחצה עבור מוצרי האלקטרוניקה הצרכנית, ציוד תקשורת ומחשבים.

קיידנס דיזיין סיסטמס ישראל הוקמה בשנת 1989 כגוף מכירות, שיווק ותמיכה אליו הצטרפו שני גופי המו"פ בעקבות רכישות של החברות וריסיטי וג'ספר.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.