<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > תוכנות > מחשבי-על, מחשוב תעשייתי > יצרנית מערכות התמסורת ספרן בחרה בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס  לתמיכה במיזם משותף עם רולס רויס

יצרנית מערכות התמסורת ספרן בחרה בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס  לתמיכה במיזם משותף עם רולס רויס

יצרנית מערכות התמסורת ספרן (Safran Transmission Systems),

בחרה בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של חברת התוכנה דאסו סיסטמס, ובפתרון הייעודי שלה לתעשייה "Co-Design to Target", כפלטפורמה הדיגיטלית לניהול כל הנתונים והתהליכים עד לשותפים וחברות בנות. עם מתקנים בצרפת ופולין, ומיזם משותף עם רולס רויס שהושק ב- 2015, ספרן מערכות תמסורת מתכננת להגביר את יעילות התוכניות שלה, שהמידע שלהן נוהל בעבר באמצעות מערכות נפרדות.

ds-safran-1"עם Co-Design to Target אנו יכולים לתאם את כל הפעילויות שלנו עם ספקים, ועם אנשים שעובדים ב'שיטות', פיתוח מוצרים, ובחינות, כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלהם לאורך הפרויקט", אמר לורן ראול, סמנכ"ל טכנולוגיות. "הפתרון מספק לגורמים השונים בפיתוח המוצרים גישה בזמן אמת למידע העדכני והרלוונטי ביותר, מה שמאפשר שיתוף פעולה מולטי דיסציפלינרי המשפר את יעילות התכנון וההנדסה שלנו".

בעבר, הסביבה הדיגיטלית של ספרן הייתה אוסף של תוכנות עצמאיות ולעיתים קרובות בלתי תואמות, אשר פגעה בזרימת המידע בין חטיבות, חברות בנות ואפילו עם שותפים. החלפת מידע הייתה קשה, דבר שהאט את תהליך הפיתוח.

"ספרן כרגע עובדת על מספר פרויקטי פיתוח שעבורם נדרש שיתוף פעולה בין אתרים שונים", אמר ג'אן פיליפ סאליני, מנהל PLM בחברה. "חילופי מידע באופן חלקה ומידי עם שותפים, קבלנים וחברות בנות, הנם הכרחיים כדי לעמוד בלוחות הזמנים של פרויקטים. הקמת Aero Gearbox International, חברה בבעלות משותפת שלנו עם רולס רויס, הפכה לחיונית מאי פעם את היכולת לייעל שיתוף פעולה, עם מערך כלים משותף שיקל על הגישה ועל השימוש בקניין רוחני".

"האתגר המרכזי במקצוע שלנו הוא היכולת להגביר את הייצור של תכניות חדשות, ולהגיע לרמת הביצועים שהלקוחות שלנו מצפים לה", אמר מורו-לירוי. "אנו צריכים להציג את האמינות של מערכות התמסורת שלנו ברגע הן נכנסות לשירות. לספרן יש 40 שנות ניסיון מוכח בתחום זה, המוצרים שלנו מתוכננים בשיתוף הלקוחות, אשר מעורבים כבר מהשלבים הראשונים של תהליך הפיתוח. הדבר מבטיח כי הם יקבלו מוצרים חדשניים ואמינים לאורך כל מחזור החיים".

כדי לשמור על עלויות פיתוח ולוחות זמנים תחת שליטה, ספרן רצו לעשות שימוש ככל הניתן בגרסה סטנדרטית של Co-Design to Target. "מההתחלה רצינו להגביל את מספר הפיתוחים המיוחדים לאלה ההכרחיים בלבד", אמר ראול. "כאשר התייעצנו עם המהנדסים כדי לשאול אותם אילו מאפיינים הם רוצים לראות מותקנים, הסתבר כי רוב הדרישות שלהם נענו על ידי גרסת המדף של Co-Design to Target. הגענו לשיעור פיתוח ייעודי של 16% בלבד לעומת 84% הפעלה סטנדרטית, מה שמראה כי הפתרון מותאם היטב לתעשייה שלנו".

ds-safran-2-3ספרן עוברת מהפך דיגיטלי, והצעד הראשון שלה הוא לבצע רציונליזציה של מערכות המידע. ל- 3DEXPERIENCE תפקיד חשוב במעבר זה.

"הפלטפורמה היא לא רק מערכת נוספת בסביבת ה- IT", אמר צ'ארלס מנין, סמנכ"ל מערכות מידע בספרן. "היא מאפשרת לנו להחליף מספר אפליקציות עצמאיות שאינן עדכניות יותר ופועלות באופן מבודד, במערכת משולבת המספקת לנו מבט גלובלי ומאוחד על כל פעילויות הקבוצה. לדוגמא, בעבר הייתה לנו אפליקציית CATIA בצד אחד ומערכת ה- PLM הישנה שלנו בצד אחר. כיום, נתוני CATIA V5 מקושרים באופן טבעי ומנוהלים על ידי ENOVIA V6 בזכות פלטפורמה מאוחדת זו. פלטפורמת 3DEXPERIENCE מעניקה לנו המשכיות דיגיטלית הדרושה לנו כדי להיות יעילים יותר, והמפחיתה משמעותית את עלויות התחזוקה באמצעות צמצום הצורך בהתאמה אישית נרחבת או ביצוע פיתוחים נוספים כדי לגשר בין תוכנות עצמאיות או כדי לשנע מידע קדימה ואחורה, דבר שלא רק מסבך את הפיתוח אלא גם הופך את התחזוקה למורכבת ויקרה לאורך זמן".

"פלטפורמת 3DEXPERIENCE מספקת למהנדסים שלנו גישה רזה יותר לניהול הפעילות. משימות מיותרות פוחתות, דבר המאפשר לנו להתמקד בעשיית עבודה איכותית ואספקת מוצרים לשוק בזמן", אמר דיאון. "לדוגמא, בדרך כלל נדרשים בין 3 ל- 18 חודשים לביצוע שינוי בתכנון, בהתאם למורכבות שלו. הודות לגישה המהירה והקלה לנתונים מדויקים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE, אנו יכולים לקצר ביצוע משימות בקרת תצורה בעד 30%".

אבטחת מידע היא יתרון נוסף של Co-Design to Target. "הפתרון הייעודי הזה מאפשר לנו לנהל ולאבטח את הקניין הרוחני שלנו, בכך שהוא מאפשר לשותפים חיצוניים גישה רק למידע שהם זקוקים לו", אמר סאליני. "זה מאפשר לנו לבסס את כל הפרויקטים שלנו על פלטפורמה אחת. כל גורם בפרויקט מוגדר במערכת, מה שחוסך זמן כאשר מחפשים אחר מידע, או כאשר מתקשרים מול שותף או עמית לתכנון מסוים".

ההצלחה הנוכחית של ספרן עם Co-Design to Target, הכינה אותה לשלב הבא של ההטמעה, אשר תרחיב את השימוש בפתרון לכל הפרויקטים הקיימים והעתידיים שלה על מערכות תמסורת.

"כדי לעמוד בהתקדמות שמתרחשת בתכנון מנועים, אנו חייבים לחדש ולהציג תפיסות חדשות של מערכות תמסורת כוח. התפתחות כזו תתאפשר רק אם נשלוט בכל הטכנולוגיות הנדרשות, ונתקדם בדרך בה המוצרים שלנו מיוצרים. פלטפורמת 3DEPERIENCE מסייעת לנו לעמוד באופן יעיל ביעד כפול זה, בכך שהיא מאפשרת לכל השחקנים והגורמים לשתף פעולה בזמן אמת, תוך שימוש בכלים תואמים על גבי פלטפורמה אחת, ובאמצעות יכולת מעקב של הפרויקט משלבי התכנון המוקדמים. כתוצאה מכך, Co-Design to Target מסייע להגביר את דיוק העבודה שלנו וגם את דיוק מוצרינו. עם הביקוש בשוק לקצב השקת מוצרים מוגבר, Co-Design to Target מסייע לנו להגיב בצורה חיובית ולקצר את מחזורי הפיתוח שלנו. פלטפורמת 3DEXPERIENCE תורמת באופן פעיל להתקדמות שלנו לקראת היעד שלנו: תכנון עם אפס פגמים".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות