<
יום שבת , דצמבר 16 2017
מבזקים
דף הבית > אחסון ואבטחת נתונים > DRP המשכיות עסקית > High Availability as a Service: דילוגים מהירים במקום שכפול משאבים

High Availability as a Service: דילוגים מהירים במקום שכפול משאבים

Henry Martinez, סגן נשיא בחברת Vision

Henry Martinez, סגן נשיא בחברת Vision

"המזל מאיר פנים למי שהכין את עצמו בסבלנות", אומר פתגם ישן שלא נס לחו. אמנם בימים של בועות פיננסיות וזיכרון היסטורי קצר לא רבים מקשיבים לתובנה המוכחת הזאת, אך מדי פעם אנו נתקלים בדוגמה מרנינה שנכון הדבר – כדאי להיות מוכן להזדמנויות שהמזל יניח בדרכנו. הפעם אנו רוצים לספר איך חברה ש"חפרה" במשך שנים ארוכות במכרה לא מבטיח, תוכנות להתאוששות מהירה מאסונות, DR בקיצור, גילתה שהמיומנות האזוטרית שלה מהווה פריצת דרך למכרה הזהב המבטיח של הגירה למחשוב ענן. "המשותף לשני התחומים האלה, שנראים כל כך שונים, הוא הצורך בכלים אמינים למעבר בטוח בין מערכות מידע", אומר Henry Martinez, סגן נשיא בחברת Vision שהגיע לישראל לרגל מאמץ מחודש להרחיב את בסיס המשתמשים המקומי.

"Visionהייתה ממוקדת בסביבת Power של יבמ, ליתר דיוק בגיבוי ואבטחת זמינות בלתי מופסקת למערכות Series i", הוא מספר. "למעשה, היינו הסטנדרט דה-פקטו ואפילו IBM נזקקה לפתרונות שלנו. היתרון של Vision היה ביכולת להעביר את עומסי העבודה ממערכת היצור העיקרית למערכת הגיבוי כהרף עין, בלי להפריע לעבודה השוטפת. זו יכולת קריטית בניהול טרנסאקציות מקוונות והיא הפכה להכרחית עם התרחבות השימוש בסחר אלקטרוני ושירותים עסקיים ב-Web. לאור התפקיד ההולך וגדל של מערכות Windows ולינוקס בעולם המקוון, רכשנו חברות שאפשרו לנו לספק פתרונות דומים גם על מערכות אלה, חברות כמו Double Take ואחרות. אלה נתנו ל-Vision יכולת לתת מענה לכול סביבת עבודה פופולרית כולל לסביבות וירטואליות לחלוטין, הן VSphere של VMware והן Hyper-V של מיקרוסופט. וכך מצאנו את עצמנו יום אחד חמושים בכל הכלים הדרושים לממש את אחד האתגרים הקשים של מחשוב ענן – מעבר בטוח בין ה-Datacenter המסורתי לפלטפורמת ענן – בין אם מדובר בענן פרטי או ברכישת שירות בענן ציבורי.

DR as a Service 

ההזדמנות לעלות על גל אופנתי לא המעיטה מהצורך הקלאסי לספק זמינות גבוהה, AvailabilityHigh,  למספר הולך וגדל של לקוחות שאינם מוכנים מקצועית להתמודדות עם פתרונות ה-DR המקובלים במגזר ה-Enterprise. "הלקוחות אמרו לנו בשפה הפשוטה ביותר, שהסיכוי היחיד לפרוץ את מחסום הגודל הוא בסילוק מכשולי המורכבות. הגנת נתונים רציפה, הטכנולוגיה האמינה היחידה להבטחת רציפות עסקית במקרה אסון, הייתה מורכבת מדי למי שלא יכול לגייס את המשאבים של מחלקת IT ארגונית. הם לא מסוגלים לאסוף את כל חלקי הפאזל, להרכיב אותם ולשמור עליהם במצב מוכנות מיידית ללא עזרה מבחוץ. זה היה הדחף לעצב מחדש את סל הפתרונות על פי הצרכים והיכולות של חברות Mid-Market. בין השאר היה כאן תמריץ לעבוד עם שותפי הפצה והתקנה מקומיים, עבורם פיתחנו את הכלים הדרושים להצעת DR as a Service".

גם ארגונים גדולים יכולים לגלות עניין בטכנולוגיה להבטחת זמינות גבוהה כשירות ענן. כך הם לא צריכים לבנות אתר DR בעלות גבוהה, לתחזק אותו ברציפות ולדאוג האם ברגע האמת הוא יעמוד במבחן. "הטכנולוגיה שפיתחנו לצורך "שיקוף אתרים" – איפוס ההשהיה בין ביצוע הטרנסאקציה במערכת היצור לשיקוף במערכת המראה; מיזעור רוחב הפס הנדרש בחיבור בין האתרים; דילוג ממערכת אחת לשנייה בתוך זמן ההמתנה הנורמלי לביצוע פעולה, כך שהמשתמש כלל לא מרגיש במעבר; שליטה מרחוק, ניטור רצוף והפעלת תהליך מעבר אוטומטי – כל אלה חיוניים במעבר מה-Datacenter לענן – בין אם מדובר במבחן היתכנות ניסיוני או בהקפצה אמיתית של ליבת המחשוב מהאתר הנפגע לענן. למעשה, הדילוגים האלה אינם מוגבלים כלל על ידי הפלטפורמות משני צידי הרשת. אותו פתרון יעבוד בהצלחה בסביבות Windows או לינוקס, מיקרוסופט, IBM או VMware, בין עננים פרטיים וציבוריים ובכל רמת יתירות שתבחרו. ניתן גם לספק את השירות מרחוק, במיקור חוץ של מפיץ מקומי או חברה מתמחה, בלי שהלקוח יצטרך להשקיע בהקמת תשתיות. היזם פשוט מנהל את הפתרון מרחוק עבור לקוחותיו, כאשר תשתיות חומרה מסופקות למעשה על ידי שירות PaaS כלשהו. זו הזדמנות עסקית יוצאת מהכלל לחברות העוסקות במיקור חוץ של שירותי IT".

אודות מערכת ITnews

להשאיר תגובה

נגישות